Lotnisko we Wrocławiu – jak tam trafić?

Każdego dnia, a szczególnie w sezonie letnim, mnóstwo ludzi wybiera się do miejscowości Wrocław z zamiarem podjęcia podróży w powietrzu. Gdyż lotnisko w tym miejscu ma dużą sieć międzynarodowych połączeń, najpokaźniejszą w tym regionie. Z tego powodu tez mnóstwo osób z sąsiednich mieścin przybywa tutaj, żeby odbyć dalszą podróż. Jednak jaki środek transportu wybrać aby trasa była dla nas najbardziej wygodna?

Jak duża jest odległość od starówki do lotniska? Czy opłaca się tam pojechać własnym samochodem?

lotnisko

Autor: Mike Petrucci
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jesteśmy zmotoryzowani, mamy działający pojazd, którym lubimy pokonywać większe dystanse, warto dostać się tam własnie za pomocą auta. Gdyż parking przy lotnisku jest stosunkowo niedrogi, za cały tydzień użytkowania zapłacimy jedynie czterdzieści złotych.

Ciekawią Cię dalsze wątki (http://www.stajniaiskra.pl/art/1234/ubior.html) na ten temat? To fantastycznie, ponieważ z przyjemnością opracowaliśmy dla Ciebie kolejne zbliżone zagadnienia.

Jeżeli dodamy to sobie do wydatków z wakacji nie będzie to dla nas spory koszt. Poza tym, nawet jeśli Wrocław nie jest nam za dobrze znanym miastem, bez problemu trafimy na lotnisko z każdej jego części, bowiem znaki są całkiem systematycznie rozmieszczone, warto doczytać . Usytuowane jest ono na peryferiach, lecz jeszcze na obszarze miasta, dlatego ulice, które doń prowadzą są bardzo komfortowe i odpowiednio połączone.

Jeśli jednak nie posiadamy swojego wehikułu, parking przy lotnisku nam się nie przyda, należy wybrać odmienny rodzaj transportu. Kiedy już dotrzemy do centrum pociągiem, zaraz obok głównego dworca znajduje się pętla autobusu, który zabierze nas pod same wrota lotniska. Cena biletu jest niewielka, jest to bowiem transport

parking

publiczny, z tego powodu koszt praktycznie będzie zerowy.

Wyłącznym mankamentem są duże zbiorowiska w autobusie, podróż jest dość spora, trwa nieco ponad pół godziny, a mnóstwo pasażerów zaopatrzonych jest w walizki, przez to zazwyczaj wewnątrz panuje duży ścisk. Sytuacja najbardziej nieprzyjemna jest w okresie upałów. Inną alternatywą będzie oczywiście wynajęcie taksówki. Taka podróż z głównego dworca pod lotnisko Wrocław, może nas wynieść od 40 do nawet 100 złotych, wszystko zależy od firmy, z której usług skorzystamy.

Ten prezentowany artykuł jest niezwykle interesujący? Więc odszukaj więcej tu (https://www.uroczysko7stawow.pl/hotel/o-hotelu), aby odkryć jeszcze więcej informacji na omawiany temat.

Dlatego lepiej zatelefonować po taryfę, niż brać pierwszą z brzegu dostępną. W porównaniu z innymi, sporymi miastami, zwłaszcza za granicą, punkt lotniczy we Wrocławiu jest bardzo blisko od starówki – -> sprawdź. Można się tam wybrać autem, który należy odholować na parking przy lotnisku, autobusem, lub taryfą. Wszystko w zależności od naszych chęci i środków.

Comments are closed.