Nieustannie stawiasz sobie kolejne wyzwania? Przygotuj się do triathlonu

Triathlon to dyscyplina sportu, którą może uprawiać każda zdrowa osoba. Wymaga on naprawdę dobrej sprawności fizycznej i wielu miesięcy przygotowań, ponieważ nie da się zaprzeczyć, że jest to sport wytrzymałościowy. Jeżeli w związku z tym za kolejny swój cel wziąłeś triathlon, trening powinieneś zacząć właściwie wcześniej, aby Twoja pierwsza próba nie skończyła się całkowitym fiaskiem.

Pływanie
Autor: isox4
Źródło: http://www.flickr.com
By fachowo przystąpić do zagadnienia, na początku musisz pójść do lekarza, który zweryfikuje czy nie ma żadnych przeszkód do wystartowania z treningami. Nie każdy ma możliwości do uprawiania sportów wytrzymałościowych, wymagających naprawdę sporo siły i wytrwałości. Jeżeli lekarz orzeknie, iż Twoje zdrowie pozwala spróbować swoich sił w tym zadaniu, możesz zacząć przygotowania zależne nade wszystko od Twojej formy.

Osoby czynnie uprawiające sporty są znacznie lepiej przygotowane aniżeli ludzie, którzy niesystematycznie ćwiczyli. Każdy jednak ma szansę osiągnąć sukces, ustalając większe bądź mniejsze ramy czasowe ukierunkowane na treningi. Treningi potrzebują sporego zaangażowania, zatem powinniśmy zastanowić się czy nasza rodzina oraz praca będą zdolne obejść się bez nas, gdy będziemy pracować nad swoją formą. Czekać nas będzie bieganie, pływanie i jazda na rowerze, nawet po parę godzin na dzień, przez większość dni w tygodniu.

Trzeba też zaopatrzyć się w odpowiednie sprzęty, nie tylko w odpowiednie obuwie do biegania, jakie zabezpieczą nas przed kontuzjami stawów, zwłaszcza kolan, ale także w rower przystosowany do triathlonu. Ważna jest też pewna pianka do pływania, nie hamująca ruchów.

Trening na rowerze
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
To niemałe nakłady, toteż zorientuj się czy możesz sobie na nie pozwolić, bez rujnowania rodzinnego budżetu. Przygotowanie do triathlonu to również dbanie o zdrową dietę, jaka zapewni nam siłę do ćwiczeń oraz tak samo istotny czas na regenerację. Znaczenie ma oprócz tego 9-godzinny sen, aby nie mieć problemów ze zmęczeniem oraz nie wyczerpywać swojego organizmu.

Jeżeli w związku z tym postawiłeś sobie za cel triathlon, trening możesz rozpocząć już jutro, by szybko zatroszczyć się o kondycję. W triathlonie jest ona nadzwyczaj istotna, ponieważ km biegów, pływania i jazdy na rowerze mogą naprawdę nas zmęczyć, o czym z pewnością już niedługo się przekonasz.

Comments are closed.