Luksusowe wyjazdy do Emiratów Arabskich, jakie atrakcje Dubaj może zaproponować turystom.

Dubaj większości z nas będzie się kojarzył z luksusem i wielkimi pieniędzmi zarobionymi na złożach ropy naftowej. Szejkowie z tego kraju doskonale wiedzą o tym, że zapasy tego surowca w którymś momencie się skończą, a razem z nimi skończą się pieniądze.

widok na dubaj
Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com

I postanowili stworzyć z Dubaju jeden z największych ośrodków handlowych na świecie, równocześnie pilnując tego, żeby było o nim odpowiednio głośno. I co by nie powiedzieć, to głośno będzie, bo w końcu żaden inny kraj nie ma najbardziej luksusowego hotelu, zespołu sztucznych wyspy albo domu wybudowanego z korali.

Jeśli omawiany tekst Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (http://uroczysko7stawow.pl/hotel/o-hotelu), który opisuje podobne tematy.

Dodatkowo Dubaj jest słynny z tego, że otworzyli w nim swoje sklepy wszystkie najważniejsze butiki i centra handlowe. Co roku organizowany jest tam zakupowy festiwal, czyli miesiąc wyprzedaży oraz promocji, na który zlatują się dziesiątki tysięcy klientów z całego świata. Oprócz tego Dubaj oferuje parę międzynarodowych sportowych imprez w golfie, tenisie ziemnym czy gonitw konnych, swoje trzy dni będzie miała również królowa samochodowych sportów to znaczy formuła 1.

Wbrew temu, co wielu osobom się wydaje, wycieczka do Dubaju jest możliwa dla większości turystów. Lot z każdego polskiego lotniska będzie trwał zaledwie kilka godzin, i już od jakiegoś czasu są dostępne połączenia bezpośrednie. Wprawdzie ceny wycieczek nie należą do najniższych, ale jeżeli ktoś się zdecyduje na emiraty arabskie last minute to może liczyć na naprawdę interesujące propozycje wylotu do tego wyjątkowego kraju. Poza wymienionymi wcześniej atrakcjami Dubaj oferuje jeszcze bajeczne nadmorskie plaże.

budynek w dubaju
Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com

Słońca tam raczej nie brakuje, tak więc przez okrągły rok liczyć można na rewelacyjną pogodę i szaleństwa na morskich falach zobacz: . Jeżeli ktoś będzie chciał poznać cały charakter tego regionu, to udać się może na jedną z wielu wycieczek na pustynię – jednodniowa przejażdżka na grzbiecie wielbłąda na pewno może dostarczyć niesamowitych wrażeń.

Intrygują Cię dalsze newsy (http://zygzakrent.pl/serwis/) na ten temat? To świetnie, gdyż z przyjemnością przygotowaliśmy dla Ciebie dalsze podobne wątki.

Będąc w tym kraju warto również odwiedzić liczne targi i bazary, na których można kupić mnóstwo oryginalnych pamiątek z tego rejonu świata.

Comments are closed.