Categories

Archive

Nurt w sztuce i designie przemysłowym

Pomimo, że art deco, jako styl w sztuce rozwijało się w wielu państwach w tym samym czasie, to metropolią jego był Paryż. Dopuszcza się, że naturalnie tam działali czołowi orędownicy ruchu i powstawały niezwykle intrygujące obrazy i akty.
W latach 20. i 30. XX wieku art deco zdominowało niemalże każdą dziedzinę życia człowieka. Styl ten górował zarówno w malarstwie, jako obrazy i akty, architekturze, jak i we wzornictwie fabrycznym, zdobieniu pomieszczeń i modzie.

Read more ›

Categories

Urządzanie pustego miejsca w każdym domu

W wielu polskich domach można znaleźć nieurządzone ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy ma się do czynienia ze starym budownictwem, gdzie lokale były bardzo wysokie. Jest sporo metod na urządzenie tych ścian – w ostatnim czasie popularność zyskały różnych rozmiarów fototapety czy malowane motywy, obrazy też są dobrym pomysłem. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może się okazać umieszczenie tam półek na książki, bądź dodatkowego oświetlenia – przykładowo w postaci plafonów. Zamontowanie takiego źródła światła umożliwia pozbycie się efektu niezagospodarowanego miejsca na ścianach.

Read more ›

Categories