Categories

Archive

Urządzanie pustego miejsca w każdym domu

W dużej liczbie domów w Polsce można znaleźć niezagospodarowane ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy jest do czynienia z budownictwem starego typu, gdzie mieszkania były niezwykle wysokie. Jest dużo sposobów na urządzenie takich ścian – w ostatnim czasie popularne są różnych rozmiarów fototapety czy malowane motywy, obrazy również są dobrym pomysłem. Bardziej praktycznym rozwiązaniem może się okazać zawieszenie regałów na książki, lub też dodatkowych lamp – przykładowo w formie plafonów. Zastosowanie takiego oświetlenia pozwala na pozbycie się efektu niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Read more ›

Categories

Nurt w sztuce i designie przemysłowym

Pomimo, że art deco, jako styl w sztuce rozwijało się w wielu państwach w tym samym czasie, to metropolią jego był Paryż. Dopuszcza się, że naturalnie tam działali czołowi orędownicy ruchu i powstawały niezwykle intrygujące obrazy i akty.
W latach 20. i 30. XX wieku art deco zdominowało niemalże każdą dziedzinę życia człowieka. Styl ten górował zarówno w malarstwie, jako obrazy i akty, architekturze, jak i we wzornictwie fabrycznym, zdobieniu pomieszczeń i modzie.

Read more ›

Categories