Categories

Archive

Urządzanie pustego miejsca w każdym domu

W wielu polskich domach można znaleźć niezagospodarowane ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy jest do czynienia z budownictwem starego typu, gdzie lokale były niezwykle wysokie. Jest dużo sposobów na urządzenie tych ścian – ostatnio popularne są różnych rozmiarów fototapety czy malowane motywy, obrazy również są dobrym pomysłem. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może się okazać umieszczenie tam regałów na książki, bądź dodatkowych lamp – na przykład w postaci plafonów. Zamontowanie tego rodzaju źródła światła umożliwia pozbycie się efektu niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Read more ›

Categories

Nurt w sztuce i designie przemysłowym

Mimo, że art deco, jako kierunek w sztuce modyfikowało się w wielu krajach równolegle, to metropolią jego był Paryż. Dopuszcza się, że naturalnie w tym miejscu działali pionierscy ambasadorowie ruchu i powstawały niezwykle intrygujące obrazy i akty.
W latach 20. i 30. XX wieku art deco zdominowało niemalże każdą sferę życia człowieka. Kierunek ten dominował zarówno w malarstwie, jako obrazy i akty, architekturze, jak i we wzornictwie przemysłowym, zdobieniu pomieszczeń i modzie.

Read more ›

Categories