Malowanki dla dzieci

Lato w naszym kraju bywa mokre, zima trwa długo, dobrze więc mieć pomysły na zabawy dla naszych pociech na te chwile. Dobrze też, żeby te zabawy nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Włóżmy trochę wysiłku w to, żeby rozrywki były interesujące i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to ogromnego wysiłku, bo te wytyczne spełniają na przykład kolorowanki.

dzieci
Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Można je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Często poza obrazkami do kolorowania zawierają też różne opowiastki, które możemy czytać maluchowi, albo łamigłówki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są kosztowne, więc można kupić ich kilkanaście i schować gdzieś w mieszkaniu na czarną godzinę. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w ciągu dnia potrzebujemy godziny ciszy, to świetny sposób, żeby zająć malucha czymś ciekawym. Zwróćmy uwagę na to, żeby kupić też odpowiednie kredki – te nie zawierające żadnych szkodliwych barwników.

Autor: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows

Malowanki dla dzieci to zabawa rekomendowana przez wszystkich psychologów rozwojowych. Ćwiczy koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla maluchów obeznanych z trzymaniem kredek o wiele prostsza jest nauka pisania liter. To niezmiernie ważne, Aby zapewniać dzieciom takie zabawy w epoce telewizji i komputerów. Możemy zauważyć w szkołach, że coraz więcej odkrywa się u maluchów problemów z pisaniem, rysowaniem i innymi zadaniami manualnymi. Dzieci potrafią korzystać z komputera, ale nie umieją się czytelnie podpisać, albo mylą litery. Dysgrafia i dysleksja to już właściwie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| im zapobiegać. Musimy tylko poświęcić trzydzieści minut w ciągu dnia na czytanie czy rysowanie razem z maluchem.

To nie kres interesujących wpisów. Chcesz następne? Zatem zamieszczam tu mój link (http://mydance.pl/dorosli/) do nowej witryny. Czytaj bez ograniczeń.

Zamiast sadzać je przed telewizorem zadbajmy o jego rozwój. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do rozwinięcia jego umiejętności.

Comments are closed.