Mały kraj z ogromną ilością atrakcji czyli co ciekawego można zobaczyć będąc na wycieczce w Izraelu

Państwa z północnej Afryki są coraz częstszym miejscem wycieczek turystów z całego świata. Egipt, Maroko czy Tunezja to kraje powszechnie znane na mapie turystycznej świata. Lecz coraz większą popularnością w ostatnim czasie się cieszy nieduży Izrael, i to zarówno pośród ludzi, którzy chcą zobaczyć najważniejsze religijne miejsca, ale także dla wielbiciele przepięknego podwodnego świata.

strona z ofertami

Autor: Shiny Things
Źródło: http://www.flickr.com
W Izraelu tak naprawdę nie brakuje niczego – w praktyce aby zwiedzić dokładnie ten niezwykły kraj, to należałoby przeznaczyć na to przynajmniej kilka tygodni. Lecz przeważnie tyle czasu nie będą mieć na to, więc muszą się skupić na najważniejszych atrakcjach, jakie Izrael (łącze) oferuje. Do największych zalicza się Morze Czerwone, z niezwykłym podwodnym życiem na rafach koralowych. W miastach położonych nad nim jest rozwinięta baza do nurkowania – zarówno dla ludzi mających już doświadczenie, jak i dla pierwszy raz próbujących zejścia pod powierzchnie wody ze sprzętem do nurkowania.

Lecz dla zdecydowanej większości odwiedzających Izrael przede wszystkim kojarzy się z miejscem kultu religijnego – i trudno sobie wyobrazić, żeby udając się tam na wycieczkę nie zwiedzić najpiękniejszych miejsc związanych z religią.

Przeczytaj informacje i odkryj serwis, który na pewno Cię zaciekawi. Nie czekaj ani chwili! Wykonaj to natychmiast! Na pewno nie pożałujesz.

Niektóre wycieczki są nastawione jedynie na to – ich program dopasowany jest do pielgrzymów, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej. Dla chrześcijan głównym miejscem do zwiedzenia w Izraelu będzie Jerozolima – to tam splata się historia Żydów, mułzułmanów i chrześcijan. W Jerozolimie najczęściej odwiedzane są miejsca kultu religijnego, lecz poza tym miasto to oferuje ogromną ilość innego rodzaju zabytków, przykładowo takich jak wielkie mury albo kilkusetletni bazar.

Będąc w Izraelu – aktualna oferta na stronie – koniecznie należy odwiedzić też pozostałe miejscowości wiążące się z życiem Jezusa, czyli Betlejem i Nazaret. Poza tymi miejscami w Izraelu jest do obejrzenia mnóstwo innych zabytków, starych budowli i zamki, pochodzących niekiedy sprzed kilku tysięcy lat, kraj ten jest także miejscem, w którym znajduje się wiele niezwykłych parków narodowych z bogatą przyrodą.

Comments are closed.