Manierka – konieczne wyposażenie w trakcie biwakowania w lasach

Wybierając się na biwakowanie w lesie bezsprzecznie wypada ogromnie dobrze do tej wyprawy się przygotować, w szczególności jeżeli ma ona trwać nie jeden dzień bądź weekend, ale dłuższy czas. Powinno się zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, wygodne i przydatne buty, namiot i inne akcesoria przydatne w toku biwaku, takie jak lornetka bądź kompas.

szczegóły
Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędna bezsprzecznie okaże się także manierka – tutaj, jaka służy do przenoszenia napojów. Perfekcyjnie nadaje się na biwak, sprawdzi się też w innych warunkach polowych. Manierka jest to niewielkie naczynie, przeważnie posiada pojemność około 2 litrów. Przyrządzona jest z dobrego, trwałego materiału i posiada szczelne zamknięcie. Manierka już od wielu długich lat pełni funkcję profesjonalnego wyposażenia polowego, użytkują ją nie tylko osoby wybierające się na biwak, ale także myśliwi bądź dawno wojownicy. Manierki nie wypada mylić z tak zwaną piersiówką bądź bukłakiem, bowiem mają one zazwyczaj znaczenie pamiątkowe i nie należą do fachowego wyposażenia polowego. Manierki zdołają posiadać rozmaity kształt – okrągły bądź kulisty, aktualnie znajdziemy także manierki, jakie są stworzone z rozlicznych artykułów, przykładowo z drewna, szkła czy też tworzyw sztucznych. Wybór manierek jest więc wyjątkowy, dlatego każdy bez wątpliwości odnajdzie odpowiednią manierkę, jaka okaże się użyteczna w trudnych warunkach.

Piknikowe wariacje na wakacje
Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Mimo tego, że obecnie multum osób korzysta z innych naczyń do transportowania wody, takich jak chociażby bidony to manierka nadal cieszy się renomą i zainteresowaniem pośród szerokiego grona osób. Bezsprzecznie jej największą wartością jest właśnie wytrzymałość i solidność sporządzenia, a to nie zawsze możemy rzec o innych pojemnikach na wodę. Porządne i prawidłowo wykonane manierki bez wątpliwości przetrwają w różnych kłopotliwych warunkach i będą perfekcyjnie Ci służyć w niejednej wyprawie polowej. Co więcej są one łatwo dostępne, manierkę zdołasz kupić w wielu sklepach, jakie zajmują się sprzedażą akcesoriów polowych.

Comments are closed.