Manierka – konieczne wyposażenie w trakcie biwakowania w lasach

Wybierając się na biwakowanie w lesie bezsprzecznie wypada ogromnie dobrze do tej wyprawy się przygotować, w szczególności jeżeli ma ona trwać nie jeden dzień bądź weekend, ale dłuższy czas. Powinno się zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, wygodne i przydatne buty, namiot i inne akcesoria przydatne w toku biwaku, takie jak lornetka bądź kompas.

szczegóły
Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędna bezsprzecznie okaże się także manierka – tutaj, jaka służy do przenoszenia napojów. Perfekcyjnie nadaje się na biwak, sprawdzi się też w innych warunkach polowych. Manierka jest to niewielkie naczynie, przeważnie posiada pojemność około 2 litrów. Przyrządzona jest z dobrego, trwałego materiału i posiada szczelne zamknięcie. Manierka już od wielu długich lat pełni funkcję profesjonalnego wyposażenia polowego, użytkują ją nie tylko osoby wybierające się na biwak, ale także myśliwi bądź (zobacz ruszajwpolske.pl/noclegi/swinoujscie/agroturystyka/c,110,7,1,index.html) dawno wojownicy. Manierki nie wypada mylić z tak zwaną piersiówką bądź bukłakiem, bowiem mają one zazwyczaj znaczenie pamiątkowe i nie należą do fachowego wyposażenia polowego. Manierki zdołają posiadać rozmaity kształt – okrągły bądź (zobacz sprawdź propozycję) kulisty, aktualnie znajdziemy także manierki, jakie są stworzone z rozlicznych artykułów, przykładowo z drewna, szkła czy też tworzyw sztucznych. Wybór manierek jest więc wyjątkowy, dlatego każdy bez wątpliwości odnajdzie odpowiednią manierkę, jaka okaże się użyteczna w trudnych warunkach.

Piknikowe wariacje na wakacje
Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Mimo tego, że obecnie multum osób korzysta z innych naczyń do transportowania wody, takich jak chociażby bidony to manierka nadal cieszy się renomą i zainteresowaniem pośród szerokiego grona osób. Bezsprzecznie jej największą wartością jest właśnie wytrzymałość i solidność sporządzenia, a to nie zawsze możemy rzec o innych pojemnikach na wodę. Porządne i prawidłowo wykonane manierki bez wątpliwości przetrwają w różnych kłopotliwych warunkach i będą perfekcyjnie Ci służyć w niejednej wyprawie polowej. Co więcej są one łatwo dostępne, manierkę zdołasz kupić w wielu sklepach, jakie zajmują się sprzedażą akcesoriów polowych.

Comments are closed.