Marzysz o egzotycznych przygodach? Wszystko przed tobą, biura podróży oferują coraz ciekawsze wyjazdy do odległych rejonów świata

Zagraniczne wyjazdy oferują doskonała okazję, by poznać nieznaną kulturę, zapoznać się z przedstawicielami innych narodowości, zasmakować niezwykłych smakołyków i ujrzeć piękne miejsca. Wśród naszych rodaków wzięciem cieszą się wycieczki do Europy, nasi rodacy z chęcią wybierają się także na wakacje nad Morzem Śródziemnym, w Chorwacji bądź Turcji.

Okupuje się zwłaszcza te regiony, gdzie panuje doskonała pogoda, jest cieplutko i można pływać w czystej wodzie. Nie brakuje jednakże osób, które pasjonują się zwiedzaniem i cenią bardziej orientalne wycieczki. Na szczęście ich również w ofercie biur podróży nie brakuje.

Wakacje na Karaibach

Gdy za oknem deszcz i mrozy, z radością ucieka się myślami do gorętszych miejsc, gdzie nie dokuczają minusowe temperatury, a złocista plaża i błękitna woda stwarzają wręcz doskonałe warunki do odpoczynku. Dokładnie taka jest Dominikana wycieczka do tego pięknego kraju, jak też w inne regiony Karaibów cieszy się wśród Polaków coraz większym uznaniem. Za wyborem tak egzotycznej wycieczki przemawia ogrom czynników: pewność dobrej pogody lub okazja poznania zupełnie innej kultury i geografii. Wyprawa do Dominikany jest daleka i tajemnicza, gwarantuje całkiem inne rozrywki niż te, do których przyzwyczaiły nas europejskie i śródziemnomorskie kurorty.

Pragniesz poznać USA, masz ku temu okazję!

budynek w chicago

Autor: Ken Lund
Źródło: http://www.flickr.com

USA to wielki kraj, wyjątkowo zróżnicowany pod kątem geograficznym i obyczajowym. Jego potęga i uroda od dawna fascynuje Polaków, więc nie dziwi fakt, że poszukują oni sposobności, by zobaczyć to wszystko osobiście. Jeżeli chodzi o usa wycieczki oferowane przez biura podróży są naprawdę zróżnicowane, to zbyt wielki kraj, aby zobaczyć wszystko, co ciekawe i niezwykłe w ciągu tygodnia lub dwóch. Ważąc się na wyprawę do USA, lepiej zastanowić się, co najbardziej pragnie się zwiedzić, a następnie poszukać odpowiedniej oferty. Wielki Kanion czy słoneczna Kalifornia i Hollywood, Niagara czy pustynia w Teksasie – możliwości są praktycznie nieograniczone.

To może być urlop (W sytuacji gdy potrzebujesz pomysłu na wypoczynek rzuc okiem na coraltravel last minute hiszpania) życia

Taka wyprawa łączy się naturalnie z większymi kosztami, ceny egzotycznych wypraw znacznie przewyższają propozycje bliższych kurortów. Jednakże planując taki wyjazd, wymarzoną i upragnioną, warto pamiętać, że w wielu przypadkach jest to urlop życia, z którego należy czerpać wrażenia całymi garściami, zachować jak najwięcej wspaniałych wspomnień. To z pewnością jest warte nieco wyższej ceny i dalekiej podróży.

Comments are closed.