Masz dosyć spędzania wakacji nad morzem? Wybierz Pieniny – na górskie wyprawy i kąpiele wśród średniowiecznych zabytków

Znakomite na wakacje z rodziną, wyjazd z paczką lub weekendową wycieczkę we dwoje. Nieskazitelnie czyste jeziora, urzekające zabytki jak również zapierające dech w piersiach krajobrazy – to wszystko dostaniesz wyłącznie w Pieninach.

Pieniny należą do jednych z najniższych pasm górskich w Polsce, ciągnących się od Czorsztyna do Szczawnicy. Najwyższy szczyt górski – Trzy Korony – wynosi niespełna 1000m. (dokładnie 983m.n.p.m) i stanowi najpopularniejszy punkt podróży dla przybywających tu turystów.
Ruszając w Pieniny obowiązkową częścią podróży jest przepływ Dunajcem ze Sromowców Wyżnych, mieszczących się po stronie słowackiej do Szczawnicy. Podczas przepływu turyści mają okazję zobaczyć w pełnej okazałości szczyty Trzech Koron oraz Sokolicy – najbardziej okazałych szczytów Pienin.
Spragnieni kąpieli wodnych mogą ruszyć do okolicznej Niedzicy nad Jezioro Czorsztyńskie, w której jest przeznaczona do tego celu plaża. Z kolei podczas kąpieli można napawać przepięknymi krajobrazami zamków: w Niedzicy i Czorsztynie. Stałym widokiem będą tam również przepływające co chwilę statki z turystami, którzy mogą w ten sposób obejrzeć jezioro dookoła. Warto samemu też wybrać się na rejs statkiem, podczas którego przewodnik przybliży historię okolicznych miejscowości.

Ta ważna oferta (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/nobu-warsaw-restaurant/) jest przyszykowana dla miłośników tej problematyki. Jeżeli zaliczasz się do nich, to wejdź na ten odnośnik.

Jeśli chodzi o noclegi Pieniny oferują dużą bazę hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych, które dostępne są dla każdego. Najbardziej znana pod tym względem jest Szczawnica, skąd rozpoczyna się większość tras turystycznych.

zobacz

Autor: Diana Wieczorek

Będąc na wakacjach w Szczawnicy nie można także pominąć Palenicy, na którą można wybrać się pieszo albo wjechać wyciągiem krzesełkowym. Z tego miejsca rozpościera się piękna panorama samej Szczawnicy oraz jej okolic. Poza tym warto także zobaczyć niewielki, ale równie urzekający Wodospad Zaskalnik. O ile czas nam pozwoli, można udać się także na małą podróż rowerową wzdłuż Dunajca, która pozwoli nam nacieszyć się tymi pięknymi widokami jeszcze z innej perspektywy. Planując wczasy w Pieninach z dziećmi, nie obędzie się także bez wizyty Parku Dolnym, w którym znajduje się plac zabaw dla dzieci z fontannami. Dla starszych i odważnych dzieci oferowany jest jeszcze okoliczny park linowy, w którym mogą aktywnie spędzić czas i jeszcze milej zapamiętać Szczawnicę.

Łóżko japońskie

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Jeśli chodzi o noclegi Pieniny od strony Szczawnicy będą więc najlepszym punktem wypadowym do wszelkich wycieczek oraz odpoczynku.

Pieniny to doskonały rejon, w którym można aktywnie spędzać czas, ale i dobrze odpocząć w zaciszu bajkowych widoków i szumu Dunajca w tle. Dla każdego turysty coś dobrego.

Comments are closed.