Mazury- najlepsze miejsce na urlop z rodziną w pięknej okolicy, pełnej lasów i urokliwych jezior

Jeśli szukamy idealnego miejsca na wycieczkę w naszym kraju, powinniśmy zwrócić uwagę na Mazury. Ta przepiękna kraina geograficzna z pewnością zachwyci nasze serce i chętnie powrócimy w ten rejon po raz kolejny.

Mazury to niezwykle popularny kierunek, który wybierają turyści z całego kraju. Wspaniałe jeziora, lasy tudzież bogactwo kulturowe tego rejonu rok rocznie
co roku przyciąga mnóstwo turystów. Podróż po Mazurach warto zacząć od Olsztyna, który jest idealnym miejscem na nocleg w czasie podróży. Jeżeli potrzebny jest nam hotel Olsztyn proponuje nam wiele obiektów, w których można przenocować oraz posilić się smacznym posiłkiem. Kiedy już spożyjemy przepyszne śniadanie i opuścimy pokoje w pensjonatach czy też hotele Olsztyn zachwyci nas wspaniałą architekturą oraz zabytkami.

Zaciekawiony? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Zatem kliknij tu kurs windsurfingu dla dzieci i czytaj do woli następne rzetelne wątki.

Często odwiedzany przez przyjezdnych turystów jest zamek jak również katedra. Obydwa obiekty wybudowane są w stylu gotyckim, co sprawia, że stają się jeszcze bardziej interesujące dla odwiedzających Olsztyn turystów. Olszyn to również mnóstwo jezior, które otaczają miasto z każdej strony a także znane w całej Polsce planetarium, które będzie doskonałą rozrywką zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych turystów.

hotel
Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością najciekawsze na Mazurach są rejsy po zbiornikach wodnych. Cudowne lasy a także szlaki sprawią, iż wakacje w tym regionie będą niezapomniane. Podczas okresu wakacyjnego można uczestniczyć w spływie po rzece Łynie. Blisko Olsztyna znajduje się miejscowość Olsztynek, w którym można zobaczyć eksponaty Muzeum Budownictwa Ludowego. Wycieczka w tego typu miejsce na pewno będzie bardzo dobrą lekcją historii tak samo dla dzieci jak również dla dorosłych. Jeżeli jesteśmy miłośnikami wędkarstwa możemy zdecydować się na wakacje nad jeziorem Kalwa. W tym miejscu w absolutnej ciszy oraz spokoju łowione są jedne z najokazalszych ryb. Aby móc wędkować w tym miejscu musimy otrzymać stosowne pozwolenie. Więcej na stronie .

Wakacje na Mazurach mogą być niezapomnianym przeżyciem dla każdego, kto kocha krajobrazy pełne jezior i lasów. To również raj dla wędkarzy, żeglarzy jak również fanów średniowiecznej historii, którą można dokładniej poznać odwiedzając muzea przykładowo w pobliżu Olsztyna- stolicy województwa.

Comments are closed.