Metamorfozy kulturowe minionych lat

Już od lat mówi się o tym że przyrost naturalny jest ujemny. Na razie nie są to ogromne obniżenia, lecz skłonność jest widoczna. Powodów wspomnianego stanu rzeczy jest sporo, podobnie jak w państwach zachodniej Europy. Młodzi ludzie w coraz to starszym wieku się usamodzielniają – jak to się kiedyś mówiło – niewcześnie się ustatkowują.

para młoda

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Ważniejsze dla nich jest budowanie własnej kariery w coraz trudniejszej realności aniżeli angażowanie się w poważne związki, a co za tym idzie planowanie wesela oraz rodziny. Potwierdzają to informacje statystyczne. Przy ogólnym ubytku zawieranych związków małżeńskich wzrasta odsetek małżeństw zawieranych w wieku tradycyjnie uważanym za późny. Oczywiście możemy takowe zachowania interpretować przemianami w sferze obyczajowości, większą zgodą na wolne związki. Moim jednakże sądem nadrzędnym powodem nadmienionego stanu sprawy są powody ekonomiczne.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, zobacz dodatkowo ten link. To bez wątpienia świetna treść, na której znajdziesz inne tego typu informacje!

Założenie familii jest znacznym wydatkiem finansowym, a co za tym idzie może powodować przejściowe obniżenie standardu życia. Z drugiej strony pary po 30-tym roku życia zwykle mają już unormowaną pozycję zawodową, mogą więc sobie przyzwolić na zwiększone wydatki. Być może także sytuacja rodzinna 30-latków popycha ich do formalizacji istniejących związków.

Tak więc 30-latkowie planują zawarcie związku małżeńskiego. Zwykle bywa to uroczystość szczegółowo przemyślana, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Zapewne mniejsze oddziaływanie na jej kształt mają rodzice przyszłych małżonków, ponieważ na ogół narzeczeni sami są w stanie w większej części lub nawet w całości pokryć koszty wesela.

Naturalnie jedną z ważniejszych pozycji na liście rzeczy do załatwienia będzie DJ na wesele. Zgodnie z panującymi trendami prawdopodobnie będzie to wesele w stylu lat 80-tych, dokładniej powiadając stylizowane na prywatkę z końca 20-go wieku. DJ na wesele będzie się przeto musiał wykazać znajomością ówczesnego rynku muzycznego – polecamy przy okazji dj wesela Wrocław. Wybierając więc muzykę DJ na wesele (sprawdź alternatywa.info.pl) przekształcić się winien w „muzycznego archeologa”. Przypuszczalnie najlepszą pomocą w tychże poszukiwaniach może zostać najstarsza w Polsce lista szlagierów – kultowa Lista Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Rzecz jasna stylizacja nie tyczy się menu.

Comments are closed.