Miasta nad polskim morzem – idealne miejsce na odpoczynek

morze

Źródło: www.morguefile.com

Jakie jest idealne miejsce na wakacje? Ciężkie pytanie, gdyż każdy ma inne zapatrywania. Dla niektórych najlepsze będą Kaszuby, dla niektórych miejsca nad morzem np. jak te tutaj . W tym artykule skupimy się na jednym, znanym od lat celu wypraw po odpoczynek – zaprezentujemy czas wolny nad Bałtykiem.

Wypoczynek nad Bałtykiem pewnie kojarzy ci się z ludnymi plażami, hałaśliwymi promenadami i cuchnącymi smażalniami. Jeśli nie lubisz tych wszystkich cech, postaw na atrakcje, jakie zapewnia tobie i twojej rodzinie agroturystyka nad morzem. Zamiast urlopu w Mielnie, postaw na wypoczynek w jakiejś zacisznej miejscowości. Zamiast hałaśliwego i niezbyt przytulnego pensjonatu, wybierz tanie noclegi u pomorskiego gospodarza.

morze

Źródło: www.morguefile.com

Zalet agroturystyka nad morzem wykazuje wiele. Obok tego, że wszędzie nie będzie tłoku ludzi, trzeba wymienić ciszę. W kurortach często działa mnóstwo uprzykrzających życie dyskotek, hałaśliwych wesołych miasteczek i wrzaskliwych koncertów. W pomorskich wsiach takich spraw nie będzie. Poza tym trzeba wiedzieć o tym, że w kurortach nadmorskich ciężko odszukać miejsce na plaży w gorący dzień. O ile wybierzesz urlop u gospodarza w cichej wiosce, masz gwarancję, że odszukasz sobie urokliwą, przestronną plażę, na której będziesz opalał się samotnie, bez pisków dzieciaków i latających wszędzie frisbee. Cóż jest lepszego niż parę godzin na szerokiej, spokojne plaży? Pomyśl sobie jeszcze, że bierzesz swoją dziewczynę, butelkę szampana i idziecie po zmierzchu na plażę oglądać gwiazdozbiory. W kurortach zwykle czuwają strażnicy, którzy nie zezwalają na spożywanie alkoholu na plaży…

Jeżeli szukasz miejsc w jakimś konkretnym miejscu, do wyszukiwarki wstaw po prostu sformułowanie „noclegi miasto” (na przykład: „noclegi w Darłowie”. Na pewno dostaniesz całą masę ciekawych ofert, których nie będzie w prasie drukowanej, dodatkowo z licznymi fotkami proponowanych miejsc, co pomoże ci podjąć szybko trafną decyzję.

Źródło: Eholiday.pl

Comments are closed.