Posiadać hotel czy nie mieć hotelu, oto jest pytanie

Inwestycja w budynki mieszkalne nie jest tak stabilna, jak się powierzchownie zwykle ludziom zdaje. Zdarzają się wypadki, kiedy ryzyko [straty funduszy jest bardzo duże.

obrazeczek - przemysł
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się tak czasami w przypadku inwestycji hotelarskich.
światła led
Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Po to, by włożyć kapitał we własny [pensjonat, trzeba prócz samego kapitału jeszcze ogromnych umiejętności zarządzania takim obiektem. Już nie jeden inwestor w kraju uczynił użytek z dotacji unijnych, znalazł właściwe tereny inwestycyjne, zbudował punkt hotelowy i był zmuszony go sprzedać, gdyż hotel nie przynosił korzyści. dziać się tak może,dlatego, że umiejscowienie obiektu zostało niewłaściwie wybrane lub też sam hotel zbudowano w sposób nie ergonomiczny. Można tego uniknąć, kupując gotowe nieruchomości dla hoteli. Wybór bywa duży. W każdym obszarze kraju odnajdzie się trochę takich nieruchomości – przeczytaj tutaj. Istnieją nieruchomości dla hoteli posiadające wysoki standard, są również te w które jesteśmy zmuszeni jeszcze włożyć środki własne, robiąc w nich remont.
Taśma
Autor: Photography_Gal
Źródło: http://www.flickr.com/
Istnieje jeszcze jedna, mniej ryzykowna, choć także mniej rentowna opcja, jeżeli idzie o inwestycje hotelarskie. Chodzi o wykupienie jednostkowych kwater i wynajmowanie ich operatorowi. Operacja ta nosi miano condohotelu. Dochód wtedy jest stały. Dodatkowym plusem jest to, iż nie potrzebujemy tak dużej fortuny, jak w przypadku, kiedy nabywamy tereny inwestycyjne i budujemy własny Hotel – www.belvederehotel.pl/. Należy wszakże pamiętać, aby nie inwestować bez sprawdzenia zatem wybrać dobrze umiejscowienie, by nasz pokój nie świecił pustkami.

Metod inwestowania w nieruchomości jest kilka, zobacz również . Jednym z bardziej zyskownych ale i ryzykownych, jest wkładanie kapitału w hotele. Turystyka albowiem kwitnie ciągle, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni rejon.

Comments are closed.