Miejsca na nocleg nad polskim morzem – czas na podróż do Łeby.

Polskie morze to idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek. Piasek, woda, światło słoneczne – czego można chcieć więcej? Wyjazd nad Bałtyk posiada dużo zalet. Jednak przed wycieczką trzeba mieć na uwadze, by zatroszczyć się o dobre miejsce noclegowe.

morze bałtyk

Autor: dicau58
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje nad morzem nie mogą polegać jedynie na leniuchowaniu na piasku. Zalecane są również długie spacery, w czasie których można powdychać czyste powietrze z jodem. To bardzo pozytywnie wpływa na stan zdrowia. Lekarze zalecają, aby nad morze jeździć nie tylko w wakacje, ale i zimą. Jeśli szykujesz się nad Bałtyk i poszukujesz kwatery łeba na pewno spełni twoje wymagania – Łeba to miasto położone w województwie pomorskim i posiada dostęp do morza. Turystom ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Szczególnie zachwyceni z wyboru tej miejscowości powinni być amatorzy aktywności fizycznych. Miasto oferuje wszystkim, zarówno doświadczonym jak też początkującym, znakomite warunki do uprawiania różnych dyscyplin, na przykład windsurfingu. Z różnego typu szkółek oraz kursów mogą korzystać osoby dorosłe i ludzie młodzi. Do uprawiania windsurfingu nadaje się jezioro Sarbsko, gdzie posiadający wiedzę instruktorzy zaopatrzą każdego w wymagany sprzęt. Możliwe jest też łowienie ryb, jazda na koniach czy pływanie żaglówką.

Łeba to nie tylko dużo atrakcji sportowych. Jest tu dużo miejsc oraz zabytków, jakie warto zobaczyć. Są to ruchome wydmy oraz Słowiński Park Narodowy. Atrakcją dla podróżnych może być też park dinozaurów, ekspozycja motyli i wodny plac zabaw. Warto zobaczyć najstarszy dom w Łebie z XVIII stulecia i wyjątkowy Hotel wakacje nad morzem z dzieckiem Neptun, który przywodzi na myśl średniowieczny zamek.
Bez wątpienia, wszystkiego nie da się zobaczyć w jeden dzień. Zatem należy zdecydować się na kwatery łeba. Można tu znaleźć niewielkie i zaciszne pokoje do wynajęcia, jak i wygodne apartamenty lub pensjonaty. Dla amatorów przyrody dostępne są też strefy w domkach letniskowych oraz campingach – patrz.

Odpoczynek nad morzem pomaga ukoić lub oderwać się od wielu dokuczliwych dolegliwości. Poza zwiedzaniem miejscowości warto pamiętać, by choć na moment wybrać się nad morze i pooddychać świeżym powietrzem. To też ukoi nerwy i pozwoli na długi, spokojny sen. Łeba to miasto, które warto wziąć pod uwagę na swojej letniej mapie.

Comments are closed.