Motywacja – jak wytrwale dążyć do celu

Motywacja jest czymś, czego każdy z nas potrzebuje o każdej porze dnia. Motywacja jest nam niezbędna by wstać z łóżka bladym świtem, żeby każdego dnia siedzieć 8 godzin w pracy (nawet, jeżeli za nią przepadamy)albo żeby zakończyć studia z odpowiednim przynajmniej rezultatem.

Identycznie jest z każdą inną częścią życia. Nawet na imprezę z przyjaciółmi ciężko jest wyjść bez rzeczy, która by nas do tego motywowało (choć w tej sprawie nie jest o to ciężko).

Jasne jest, że działa to w obie strony: może nas tak aktywizować, jak i zniechęcać do podejmowania wyzwań, bo, na przykład, odczuwamy wielką potrzebę oglądania telewizji czy przesiadywania przy komputerze. Rzecz jasna spadek zapału do działania jest czymś całkiem naturalnym u każdego z nas, niezależnie od wieku czy profesji. Zwycięstwem jest nie to, by problem skasować, gdyż to nie jest wykonalne, lecz by nauczyć się jak sobie z nim radzić.

W tym momencie wielu spyta: „Ale jak to zrobić?”. Kluczem do zwalczania naszych wad jest właściwe nastawienie oraz mobilizacja, natomiast temu sprzyjają różne triki motywacyjne. Ich zadaniem jest pomóc nam odnaleźć naszą drogę w życiu oraz wspomagać nas, abyśmy z niej nie zboczyli, nie dawali za wygraną. Tak więc pierwszą, najistotniejszą czynnością, którą trzeba wykonać, jest wytyczenie tego, do czego zamierzamy w życiu dojść, co pragniemy posiadać, kim być. Bardzo istotne jest, byśmy konkretnie wiedzieli z jakiego powodu robimy to, co robimy? Należy to precyzyjnie sprecyzować i przypominać sobie o tym w czasie wątpliwości. Ze względu na to, że dobrze jest posiadać wsparcie, dobrze jest również kogoś wtajemniczyć w nasze dążenia.zobacz treść na stronie (Collegium Novum kursy maturalne

To tylko niektóre spośród sposobów utrzymywania swojej potrzeby działania na przyzwoitym poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, znajdziemy linki do wielu portali, które pomogą nam wypracować swój indywidualny system motywujący, który będzie najlepiej odpowiadał naszym własnym wymaganiom.

Comments are closed.