Motywacja – jak wytrwale dążyć do celu

Motywacja jest czymś, czego każdy z nas potrzebuje o każdej porze dnia. Motywacja jest nam niezbędna by wstać z łóżka bladym świtem, żeby każdego dnia siedzieć 8 godzin w pracy (nawet, jeżeli za nią przepadamy)albo żeby zakończyć studia z odpowiednim przynajmniej rezultatem.

Identycznie jest z każdą inną częścią życia. Nawet na imprezę z przyjaciółmi ciężko jest wyjść bez rzeczy, która by nas do tego motywowało (choć w tej sprawie nie jest o to ciężko).

Jasne jest, że działa to w obie strony: może nas tak aktywizować, jak i zniechęcać do podejmowania wyzwań, bo, na przykład, odczuwamy wielką potrzebę oglądania telewizji czy przesiadywania przy komputerze. Rzecz jasna spadek zapału do działania jest czymś całkiem naturalnym u każdego z nas, niezależnie od wieku czy profesji. Zwycięstwem jest nie to, by problem skasować, gdyż to nie jest wykonalne, lecz by nauczyć się jak sobie z nim radzić.

W tym momencie wielu spyta: „Ale jak to zrobić?”. Kluczem do zwalczania naszych wad jest właściwe nastawienie oraz mobilizacja, natomiast temu sprzyjają różne triki motywacyjne. Ich zadaniem jest pomóc nam odnaleźć naszą drogę w życiu oraz wspomagać nas, abyśmy z niej nie zboczyli, nie dawali za wygraną. Tak więc pierwszą, najistotniejszą czynnością, którą trzeba wykonać, jest wytyczenie tego, do czego zamierzamy w życiu dojść, co pragniemy posiadać, kim być. Bardzo istotne jest, byśmy konkretnie wiedzieli z jakiego powodu robimy to, co robimy? Należy to precyzyjnie sprecyzować i przypominać sobie o tym w czasie wątpliwości. Ze względu na to, że dobrze jest posiadać wsparcie, dobrze jest również kogoś wtajemniczyć w nasze dążenia.

Rzeczywiście zajmuje Cię opisywana problematyka? Skoro tak, to poza tym zobacz treść na stronie, którą przeczytasz w podobnym serwisie!

Rzeczą, która nie pozwala nam wypchnąć poza czołówkę priorytetów naszych postanowień jest powtarzana każdego dnia wizualizacja, z tegoż to powodu warto każdego dnia poświęcić 10 minut na przywołanie do siebie swojej wizji przyszłości. Można też otaczać się stwierdzeniami osób, które osiągnęły to, o czym my marzymy jak również czytać biografie ludzi sukcesu, ponieważ to odpowiednio wpływa na podejście- skoro komuś się udało, to z jakiego powodu z nami miało by być inaczej?

Persony, które miewają tak zwany „słomiany zapał”, posiadają problem ze stawianiem sobie celów długoterminowych. Zwykle są to osoby nad wyraz niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, natomiast gdy pojawiają się opóźnienia, komplikacje albo najzwyczajniej w świecie nie ma możliwości osiągnąć celu w krótszym czasie, osoby takie tracą zapał oraz zainteresowanie kwestią. W tym przypadku najlepiej jest użyć metody „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na niewielkie cząstki. Dzięki temu efekty będą szybciej zauważane, natomiast my będziemy mieli poczucie, że robimy postępy.

To tylko niektóre spośród sposobów utrzymywania swojej potrzeby działania na przyzwoitym poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, znajdziemy linki do wielu portali, które pomogą nam wypracować swój indywidualny system motywujący, który będzie najlepiej odpowiadał naszym własnym wymaganiom.

Comments are closed.