Muzyka rockowa kiedyś i współcześnie

Muzyka rockowa przez długi czas od momentu jej powstania ogromnie się przeistoczyła i nieustannie podlega zmianom. Od zawsze jednakże dzieliła się na sporo przeróżnych subgatunków, które różniły się od siebie mniej lub bardziej. Obecnie hasło muzyka rockowa, jest niezwykle szerokie i zalicza się do tego gatunku o wiele bardziej odległe pomiędzy sobą brzmienia muzyczne.

Zwolennicy tradycyjnego rocka, niejednokrotnie ciągle nie są w stanie się pogodzić z faktem, że nazwa ta bywa używana przez muzyków, którzy zdają się nie być w ogóle związane z gitarowym brzmieniem. W dzisiejszych czasach typowe dla rocka gitary bywają nierzadko zamieniane na elektroniczne brzmienia wytworzone przy pomocy komputerów, które jednakże przyciągają mnóstwo fanów.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jednym z takich zespołów, który stara się połączyć w swej muzyce cięższe brzmienie ze współczesnymi stylami, jest z pewnością Muse. Tenże brytyjski zespół istniejący od niemal dwóch dekad, ciągle zaskakuje swoich fanów nowymi pomysłami i niekonwencjonalnymi połączeniami. Dużo osób ceni sobie Muse również za ich niezwykłe występy na żywo, które zachwycają ogromną energią członków zespołu. Spośród sześciu stworzonych do tej chwili albumów, największą popularność zdobyły dwa ostatnie. Zagwarantowały im one nie tylko sławę na całym świecie, lecz także mnóstwo nagród oraz poważanie w branży muzycznej. Przykład Muse doskonale pokazuje przemiany w muzyce rockowej, która już zapewne nieodwołalnie podzieliła się na zespoły hołdujące tradycyjnym brzmieniom i te szukające nowych rozwiązań.

Wśród grup należących do tej pierwszej grupy, na pewno wybija się Coma. Jest to polski zespół, który niemalże z dnia na dzień zafascynował swoim ciężkim graniem tysiące fanów mocnego rocka.

Zespół Coma powstał już w 1998 roku, jednak ich pierwszą płytę mogliśmy kupić dopiero kilka lat później. Bardzo istotnym oraz bardzo charakterystycznym elementem brzmienia grupy jest wokal, który przykuwa uwagę słuchaczy. Zespół Coma zdobył uznanie nie tylko wielbicieli lecz również osób zajmujących się muzyką profesjonalnie, przez co został posiadaczem wielu ważnych nagród.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link makaron bezglutenowy, a zgłębisz większą ilość informacji, jakie Cię bardzo zafascynują.

Co interesujące ostatnio zespołowi temu udało się także stworzyć płytę anglojęzyczną, co jedynie potwierdza jego klasę.

Comments are closed.