Na górskich trasach

Zbliżają się cieplejsze dni, a więc idealna pora, by wyrwać się z kieratu i skoczyć na zbawienny urlop. Dni wolne na początku maja w tym roku będą pogodne, warto zatem już dzisiaj zaplanować sobie urlop. Niestety, na kilka tygodni przed majem raczej ciężko dostać dostępne noclegi. Lecz jest świetne wyjście z tej sytuacji – dlaczego by nie pojechać pod namiot? Bądź na spacerowanie po wyżynach, z pobytami w schroniskach? Jeżeli pasuje ci taka opcja, musisz teraz udać się do specjalistycznego sklepu, żeby nabyć porządne akcesoria turystyczne.

Tatry
Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Poniżej spis przedmiotów, które musisz mieć ze sobą, kiedy wyruszasz na wędrówkę:

Plecaki turystyczne – jest to sprzęt, na zakup którego nie należy szczędzić środków. Mądrze jest wziąć plecak renomowanej marki, gdyż daje to pewność, że nie rozpruje się on po kilku pakowaniach. Obok pojemności egzemplarza zwróć uwagę na komfort zakładania. Plecaki – odwieź www – turystyczne trzeba zawsze przed wyborem próbnie zakładać! Wygoda wędrowania z plecakiem jest fundamentalna dla każdego wędrowca. Dla turystów: polecany marmot.

Dobre buty – znamy przypadki głupich wędrowców, którzy łazili po szczytach w klapeczkach lub trampkach. Nie powtarzaj ich błędu, zdobądź wygodne i solidne trapery, pomyślane na górskie szlaki.

Namiot biwakowy – trzeba nabyć taki, który jest wyprodukowany z mocnego materiału, który dobrze zabezpiecza przed każdymi warunkami pogodowymi. Prawidłowy namiot powinien być również poręczny, byś nie miał kłopotu z wnoszeniem go na szczyty.

Śpiwór – wyprodukowany z mocnego i ciepłego sukna. Musi zapewnić ci ciepło, kiedy będziesz noclegował na gołej ziemi.

Kompas – w górach tablet z Google Maps za wiele ci nie przyda. Kup dobre mapy rejonu, w którym będziesz wędrował oraz działający kompas. Zobacz: .

Dodatkowa bateria do telefonu – bardzo przydatna rzecz, która umie uratować życie. W telefonie wyłącz opcje, które wyczerpują energię i nie zapomnij wpisać działających numerów do GOPRu.

Termos – ciepły płyn w trakcie wędrówki po górach to cenna rzecz. Napoje możesz podgrzewać w schroniskach.

Comments are closed.