Na górskich trasach

Zbliżają się cieplejsze dni, a więc idealna pora, by wyrwać się z kieratu i skoczyć na zbawienny urlop. Dni wolne na początku maja w tym roku będą pogodne, warto zatem już dzisiaj zaplanować sobie urlop. Niestety, na kilka tygodni przed majem raczej ciężko dostać dostępne noclegi. Lecz jest świetne wyjście z tej sytuacji – dlaczego by nie pojechać pod namiot? Bądź na spacerowanie po wyżynach, z pobytami w schroniskach? Jeżeli pasuje ci taka opcja, musisz teraz udać się do specjalistycznego sklepu, żeby nabyć porządne akcesoria turystyczne.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Poniżej spis przedmiotów, które musisz mieć ze sobą, kiedy wyruszasz na wędrówkę:

Plecaki turystyczne – jest to sprzęt, na zakup którego nie należy szczędzić środków.

Masz ochotę dodać do swoich zakładek o jeszcze jedną emocjonującą pozycję? Jeśli tak, to szczerze zalecam ten portal – kliknij a się nie zawiedziesz.

Mądrze jest wziąć plecak renomowanej marki, gdyż daje to pewność, że nie rozpruje się on po kilku pakowaniach. Obok pojemności egzemplarza zwróć uwagę na komfort zakładania. Plecaki – odwieź www – turystyczne trzeba zawsze przed wyborem próbnie zakładać! Wygoda wędrowania z plecakiem jest fundamentalna dla każdego wędrowca. Dla turystów: polecany marmot.

Dobre buty – znamy przypadki głupich wędrowców, którzy łazili po szczytach w klapeczkach lub trampkach. Nie powtarzaj ich błędu, zdobądź wygodne i solidne trapery, pomyślane na górskie szlaki.

Namiot biwakowy – trzeba nabyć taki, który jest wyprodukowany z mocnego materiału, który dobrze zabezpiecza przed każdymi warunkami pogodowymi. Prawidłowy namiot powinien być również poręczny, byś nie miał kłopotu z wnoszeniem go na szczyty.

Śpiwór – wyprodukowany z mocnego i ciepłego sukna. Musi zapewnić ci ciepło, kiedy będziesz noclegował na gołej ziemi.

Kompas – w górach tablet z Google Maps za wiele ci nie przyda. Kup dobre mapy rejonu, w którym będziesz wędrował oraz działający kompas. Zobacz: .

Dodatkowa bateria do telefonu – bardzo przydatna rzecz, która umie uratować życie. W telefonie wyłącz opcje, które wyczerpują energię i nie zapomnij wpisać działających numerów do GOPRu.

Termos – ciepły płyn w trakcie wędrówki po górach to cenna rzecz. Napoje możesz podgrzewać w schroniskach.

Comments are closed.