Na jaki namiot się szarpnąć

Spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest przyjemne, tym bardziej gdy aura, lub fruwające owady nie dadzą nam przyjemnie zasnąć. Na ekspedycjach na łonie natury najlepiej sprawdzają się namioty. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, opadami, lub palącym słońcem oraz wiatrem, a też zapewnienie bezpiecznego snu.

biwak

Autor: pieknowdomu.pl
Źródło: pieknowdomu.pl
Kupno namiotu winno być decyzją gruntownie przemyślaną a także świadomą, znaczy to, iż musimy rozpoznać parametry namiotów i ich rodzaje. Nie należy kupować namiotu nierozważnie, albowiem później możemy żałować poczynionego wyboru, a tego pragnęlibyśmy z pewnością uniknąć.

Przed dokonaniem zakupu namiotu powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie w jakich okolicznościach będzie on używany. Gdy chcemy mieć beztroski sen na biwaku, nie możemy szczędzić podczas zakupu najlepszego namiotu, bowiem jakość tego rodzaju wyposażenia częstokroć idzie w parze z ceną. Wydając więcej dostajemy w zamian automatycznie lepszy namiot. Za 50 zł właściwie nie mamy szansy na nabycie dobrego namiotu.

Rozmiar namiotu najczęściej jest definiowana przez producentów jako ilość osób, jaką namiot może pomieścić. Najmniejsze są tzw.

Gdy uznasz, że znajdujący się w tym miejscu post jest warty zainteresowania, kliknij tu, a przeczytasz więcej hotel zakopane tego typu tekstów.

jedyneczki, czyli namioty jednoosobowe, z kolei największe namioty rodzinne pomieszczą nawet osiem osób i skromny stolik kuchenny! Dobrze przemyślmy sobie to, jak ogromny ma być nasz namiot, gdyż im większy namiot, tym bardziej komfortowy, choć trzeba się liczyć z tym, że będzie on na pewno cięższy. O ile nie musimy przenosić namiotu z sobą, przykładowo w plecaku, nie będzie to miało dla nas zbyt dużego znaczenia. Jeśli najczęściej wybieramy się na biwak na rowerze, zastanówmy się nad odszukaniem namiotu, którego budowa będzie idealna do transportowania na rowerze.

wycieczka

Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com
Następną, wartą zastanowienia sprawą, będzie liczba wejść do namiotu. Przeważnie mamy jedno, bądź maksymalnie dwa wejścia. Trzeba wspomnieć przy tym, iż namiot posiadający jedno wejście jest na pewno lżejszy, jednakże ten z dwoma wejściami może okazać się bardziej praktyczny, bowiem wejścia uproszczą nam dostęp do bagaży nagromadzonych w przedsionku oraz wpłyną na poprawę obiegu powietrza. Nie bez znaczenia przy zakupie namiotu będą jego wszystkie szczegóły, a zatem zamki, kieszonki, odblaski bądź klamerki itd.

Ona jest niesamowicie niebanalna – bardzo zalecam tę ofertę. Jeśli chcesz powiększyć zakres swojej wiedzy na taki temat, to kliknij ten odnośnik.

Powinny być one dobrej jakości.

Comments are closed.