Nadzwyczaj urocze jak i przyciągające cenowo pokoje nowy targ.

Istotny ośrodek kupiecki oraz gospodarczy Podhala jest to miasto Nowy Targ. Jest to miasto o najwcześniejszych wspomnieniach w historii wśród innych miast regionu. Jest również największym miastem Podhala. Początkowe wzmianki o mieście pochodzą z trzynastego wieku, kiedy to cystersi prowadzili ofensywę kolonizacyjną na tym obszarze. Nowy Targ dzięki przywilejom królewskim miało szansę na nagły rozwój przez co zostało stolicą Podhala.

w górach
Autor: Christian Jiménez
Źródło: http://www.flickr.com
Priorytety królewskie były możliwe dzięki strategicznemu miejscu miasta na szlaku handlowym dobiegającym z Węgier do Krakowa. Miasto jest wyjątkowo atrakcyjnie położone przy połączeniu Białego jak i Czarnego Dunajca. Miasto ma niebywale ogromne atuty turystyczne, jakie wabią wielu turystów. Turyści, którzy poszukują miejsca cichego, zacisznego daleko od wielkiego gwaru jak i blisko z otaczającą je przyrodą to tutaj znajdą to czego żądają. Właśnie dlatego miasto ulokowało bardzo sporo pieniędzy na rozrost bazy noclegowej. Noclegi nowy targ (sprawdź informacje) przynależą do jednych z najlepszych w danym regionie. Mnóstwo wczasowiczów postanowiło na zwiedzenie tego przepięknego miasta również z pobudek duchowych. A więc to miasto urzekło swym pięknem księdza Karola Wojtyłę, jaki to dokładnie tutaj szedł ze swoimi studentami po górach. Ksiądz Karol tak polubił te rejony, iż w późniejszym okresie odwiedzał je parokrotnie już jako biskup a następnie będąc kardynałem. Również jako Papież Jan Paweł II w trakcie jednej z pielgrzymek do Polski nie przegapił owego pięknego miasta. Miasto proponuje noclegi nowy targ (sprawdź przykłady) praktycznie dla wszystkich: rodzin z dziećmi, par oraz dzieci szkolnych. Wielu pasjonatów sportów górskich znajdzie tutaj to czego oczekuje.

Okolice proponują sporo ścieżek rowerowych jak i znakomicie oznakowanych ścieżek do pieszych, górskich wędrówek. Nowy Targ dodatkowo oferuje bardzo wiele atrakcji dla wizytujących je turystów. Jedną i całkowicie najpopularniejszą atrakcją jest jedyny na Podhalu aeroklub. Oferują oni naukę skoków ze spadochronem oraz lotów szybowcowych. Loty nad tak pięknym obszarem to niezapomniane przeżycie.

Comments are closed.