Nadzwyczaj urocze jak i przyciągające cenowo pokoje nowy targ.

Istotny ośrodek kupiecki oraz gospodarczy Podhala jest to miasto Nowy Targ. Jest to miasto o najwcześniejszych wspomnieniach w historii wśród innych miast regionu. Jest również największym miastem Podhala. Początkowe wzmianki o mieście pochodzą z trzynastego wieku, kiedy to cystersi prowadzili ofensywę kolonizacyjną na tym obszarze. Nowy Targ dzięki przywilejom królewskim miało szansę na nagły rozwój przez co zostało stolicą Podhala.

w górach

Autor: Christian Jiménez
Źródło: http://www.flickr.com
Priorytety królewskie były możliwe dzięki strategicznemu miejscu miasta na szlaku handlowym dobiegającym z Węgier do Krakowa. Miasto jest wyjątkowo atrakcyjnie położone przy połączeniu Białego jak i Czarnego Dunajca. Miasto ma niebywale ogromne atuty turystyczne, jakie wabią wielu turystów. Turyści, którzy poszukują miejsca cichego, zacisznego daleko od wielkiego gwaru jak i blisko z otaczającą je przyrodą to tutaj znajdą to czego żądają. Właśnie dlatego miasto ulokowało bardzo sporo pieniędzy na rozrost bazy noclegowej. Noclegi nowy targ (sprawdź informacje) przynależą do jednych z najlepszych w danym regionie. Mnóstwo wczasowiczów postanowiło na zwiedzenie tego przepięknego miasta również z pobudek duchowych. A więc to miasto urzekło swym pięknem księdza Karola Wojtyłę, jaki to dokładnie tutaj szedł ze swoimi studentami po górach.

Ciekawi Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj, jak podszedł do tego tematu inny redaktor w treści (www.domki-letniskowe.pl/) swojego wpisu!

Ksiądz Karol tak polubił te rejony, iż w późniejszym okresie odwiedzał je parokrotnie już jako biskup a następnie będąc kardynałem. Również jako Papież Jan Paweł II w trakcie jednej z pielgrzymek do Polski nie przegapił owego pięknego miasta. Miasto proponuje noclegi nowy targ (sprawdź przykłady) praktycznie dla wszystkich: rodzin z dziećmi, par oraz dzieci szkolnych. Wielu pasjonatów sportów górskich znajdzie tutaj to czego oczekuje.

Okolice proponują sporo ścieżek rowerowych jak i znakomicie oznakowanych ścieżek do pieszych, górskich wędrówek. Nowy Targ dodatkowo oferuje bardzo wiele atrakcji dla wizytujących je turystów. Jedną i całkowicie najpopularniejszą atrakcją jest jedyny na Podhalu aeroklub. Oferują oni naukę skoków ze spadochronem oraz lotów szybowcowych. Loty nad tak pięknym obszarem to niezapomniane przeżycie.

Comments are closed.