Najlepiej odpoczywać na Podlasiu

Każda pora jest najlepsza, aby wybrać się na Podlasie. Region ten ujmuje przebogatą przyrodą, historią architektury i kultury. Najwspanialszą porą na wypoczynek na Podlasiu jest jednakowoż sezon letni, kiedy obfitość i okazałość rzek i jezior rzuca się w oczy najbardziej. Wszystkiego co ma do zaoferowania ten teren nie da się zobaczyć w krótki weekend.

Trzeba by chociaż tygodnia dla zaznajomienia choć z cząstką atrakcji, jakie oferuje Podlasie.Osiągalne są tu różne rodzaje turystyki pozwalające dokonać optymalnego wyboru. Zaś pensjonaty na Podlasiu (taki jak bajdarka) oferują szeroką i urozmaiconą ofertę noclegową, więc miejsc do zatrzymania się nie powinno braknąć nawet dla tych, którzy nie zabukują sobie ich wcześniej.

w lesie

Autor: Jess Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Region rozbudowuje sieć tras rowerowych dla rowerzystów. Do końca 2015 roku ma powstać w województwie podlaskim dodatkowo prawie 600 km dróg dla rowerów.

Chcesz uzupełnić swą wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Musisz przejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej (https://www.kasprowy.pl/hotel/atrakcje) szczegółów.

Najbardziej atrakcyjne szlaki przebiegają przez pełne uroku parki Podlasia. Są tu zlokalizowane aż cztery Parki Narodowe: Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski. Dla podróżników, którzy planują się przemieszczać wzdłuż obranej trasy i zmieniać bazę w miarę pokonywania kolejnych kilometrów, bardzo ważną rzeczą będą noclegi na Podlasiu (my polecamy: bajdarka – polecane noclegi podlaskie). Marszrutę wycieczki warto tak wytyczyć, aby miejsce do spania wypadło w jak najbardziej malowniczym miejscu.

Bory Tucholskie

Autor: Szymon Nitka
Źródło: www.flickr.com

Niezwykle atrakcyjne na Podlasiu są trasy spływów kajakowych fascynującymi meandrami Bugu, Biebrzy czy Narwi. Na wyprawy wzdłuż nurtów rzek wyruszają amatorzy sportów wodny, dla których samo wiosłowanie jest frajdą. Również i mniej wysportowani koneserzy powabów przyrody korzystają z tej formy turystyki z prawdziwą przyjemnością. Cisza i spokój, która znamionuje zwłaszcza tereny parków narodowych, sprzyja możliwościom oglądania i napawania się pięknem środowiska naturalnego. Miejscami są to tereny całkowicie pozbawione wpływów człowieka, więc jest czym się zachwycać. Obszar parków narodowych i krajobrazowych na Podlasiu daje duże możliwości turystyczne.

Comments are closed.