Najlepszy sklep górski we Wrocławiu

Jeśli naszą pasją jest wędrowanie po górach, wspinaczka oraz przy okazji na przykład eksplorowanie jaskiń musimy posiadać dobrze dopasowany sprzęt, który zagwarantuje nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wypraw. Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Ostatnio, zdecydowanie zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy tracą życie na szlakach, ponieważ wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To nie warunki atmosferyczne i trudność szlaku są powodami tragedii. To ludzka głupota.

Polskie góry

Źródło: http://www.tatry.info/

Bo jak inaczej określić wychodzenie w wysokie góry w sportowych trampeczkach, które nie trzymają kostki i nie mają żadnej przyczepności na kamieniach. Albo, co zwykle zauważamy w wydaniu damskim, w sandałkach. Wystarczy wówczas jeden mokry kamień i wypadek gotowy. W najlepszym razie skręcenie lub złamanie nogi. W najgorszej sytuacji runięcie w przepaść. A jak nazwać kogoś kto wychodzi w góry bez mapy, wchodzi na szlak nie zdając sobie sprawy jak przebiega i jak wrócić? Albo osoby, które idą na przechadzkę do jaskini bez światła, bez kasku i nie wiedząc, że trzeba się tam przeciskać na leżąco przez część szlaku i korzystać z łańcuchów? Albo ci, którzy nie potrafią czytać oznaczeń szlaku? To nie są bajki i to nie są pojedyncze przypadki.

Zaabsorbował Cię opisywany tekst? Zobacz i sprawdź bartosz cichoń teraz, tu znajdziesz coś, co prawdopodobnie także Ci się spodoba.

Takich ludzi są tysiące. Jeśli twoją pasją są góry przyszykuj się do wyjazdu odpowiednio.

Najlepiej mieć jeden solidny sklep górski. Taki, w którym pracują pasjonaci i specjaliści, którzy pomogą dobrać najlepiej sprzęt. Należy najpierw odwiedzić kilka miejsc, możemy też poczytać opinie w sieci. Łatwo trafić na te strony, wystarczy tylko fraza „sklep górski Wrocław” wpisane w wyszukiwarkę. Gdy już zdecydujemy, gdzie chcemy się zaopatrzyć, musimy podjąć decyzję w co. Jest kilka elementów wyposażenia, bez których nawet nie wolno nam myśleć o wyprawie w góry.

Pierwsza i najważniejsza sprawa to buty. Dobrze dopasowane, wygodne i wysokiej jakości. Mogą być pół rozmiaru większe niż te, które zakładamy na co dzień, po wielokilometrowych wędrówkach stopy zwykle puchną, a obuwie nie powinno nawet w takich sytuacjach uciskać. Oczywiście buty nie mogą być za luźne, bo wtedy mamy pewne skręcenie kostki na pierwszym lepszym kamieniu. Pamiętajmy, że nie ma butów uniwersalnych. Inne sprawdzają się latem, inne gdy chcemy chodzić po lodzie. Jeśli planujemy wędrówki zimowe nie zapomnijmy by kupić raki turystyczne, które dobrze będą współdziałać z naszymi butami. Gdy planujemy uprawiać wspinaczkę lodową, kupmy raki do tego stworzone. Turystyczne do wspinaczki nie będą odpowiednie.

Jeśli planujemy się wspinać nie zapomnijmy o butach do tego celu. Tak naprawdę, jeśli mamy buty do wspinaczki ściankowej nie musimy kupować kolejnej pary. jeżeli te, które mamy są sprawdzone i idealnie czujemy w nich stopnie – to świetnie. Dobre buty na ściankę zdadzą egzamin także w skałach. Oczywiście, nikt nam nie broni kupić sobie nową parę. Być może do wspinaczki skałkowej bardziej odpowiednie będą dla nas buty sztywniejsze, albo wręcz przeciwnie, bardziej miękkie. To wszystko jest zależne od upodobań. W każdym razie możemy zapoznać się z aktualną ofertą producentów. Gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło „dobre buty na ściankę 2012” na pewno trafimy na najnowsze propozycje.

Comments are closed.