Najpopularniejsze kierunki wyjazdów wakacyjnych czyli z jakiego powodu warto wybrać się do Dubaju

Egzotyczne kraje od wielu lat bardzo kuszą turystów, w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się Afryka czy Azja. Bardzo modny zaczyna też być Dubaj, jedno z większych miast leżących na terenie Półwyspu Arabskiego. Rejon ten od bardzo dawna znany jest z bardzo dużych zasobów ropy naftowej, która dała duże bogactwo mieszkającym tam ludziom.

Dubaj

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak rządzący tam dobrze wiedzą, że w pewnym momencie ropy zabraknie, i postanowili zainwestować pieniądze w turystykę. A że rejon ten ma także pod tym względem ogromny potencjał, to przez ostatnie lata Dubaj wakacje zaczął wyrastać na jedno z najbardziej popularnych miejsc odpoczynku turystów z całego świata. Jednak kusi on nie tylko wspaniałymi plażami i mnóstwem atrakcji, lecz również bardzo dużą ilością butików i sklepów.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie, którą tutaj znajdziesz, również jest coś ciekawego!

W Dubaju swoje placówki mają wszystkie znane koncerny odzieżowe i kosmetyczne, a miesięczny okres promocji, loterii i zakupów przyciąga dziesiątki milionów osób pragnących coś interesującego kupić.

Lecąc na wakacje w styczniu można nie tylko świetnie odpocząć, lecz również przywieźć sporo drobiazgów znalezionych w atrakcyjnych cenach. Ze względu na odległość dzielącą nasz kraj od Dubaju trzeba się liczyć z większymi kosztami, niż przy bliższych krajach. Sam lot będzie trwał prawie sześć godzin, ale za to na miejscu każdego turystę powitają niesamowite widoki i ogromny przepych. Dużym wzięciem pośród turystów szczególnie się cieszą loty z Wrocławia, z tego właśnie miasta obsługiwana jest systematyczna siatka lotów do Dubaju kilku różnych przewoźników.

Przeważnie wycieczki do Dubaju trwają tydzień lub dwa, jeżeli ktoś będzie miał możliwości to zdecydowanie dłuższy pobyt będzie znacznie lepszy. W Dubaju jest taka ilość rzeczy do zwiedzania, że tydzień to po prostu będzie za mało, żeby wszystkie ciekawe atrakcje zaliczyć. Na pewno swoim urokiem zachwycą wspaniałe, piaszczyste plaże i rafy koralowe, lecz coś dla siebie znajdą miłośnicy innych atrakcji oraz rozrywek. Szczególnie warty odwiedzenia jest najwyższy budynek świata, panorama z jego widokowego tarasu jest naprawdę niezwykła i długo się ją pamięta.

Comments are closed.