Największy kompleks term w polskich Tatrach

Moc wód termalnych pochodzących z ciepłych źródeł nazywanych cieplicami dobrze poznana już była w starożytnym Rzymie. Wody te mianowicie są nader silnie zmineralizowane. Nasz kompleks „Woda wigoru Ci przyda” położony jest w stolicy naszych Tatr – Zakopanem.

termy

Autor: Agencja PR Pan Pikto
Źródło: Agencja PR Pan Pikto
Woda w Zakopiańskich termach jest rodzaju sodowo-chlorkowo-wapniowo-siarczanowego. Zawiera bardzo ważne dla zdrowie oraz urody minerały to znaczy: sód (Na), wapń (Ca), potas (K), chlor (Cl), siarka (S), magnez (Mg) jak też chrom (Cr). Termy w Zakopanem to idealne lekarstwo na masę chorób. Cykliczne ablucje w wodach geotermalnych zapobiegają rozwojowi chorób wieku późnego, Parkinsona i Alzheimera. Ponadto mogą pomóc zwalczyć wszelakie dolegliwości systemu kostno-mięśniowego, to znaczy: bóle i zwichnięcia. Zakopane termy w Zakopanem wpłyną również doskonale na układ sercowo-naczyniowy, mogą nas ochronić przed chorobami sercowymi a nawet wyregulują gospodarkę hormonalną. Kąpiele w/w zalecane bywają także w trakcie leczenia otyłości, ponieważ poprawią przemianę materii. Ponadto pomogą pokonać bóle głowy jak i boleści stawów, mogą pomóc człekom cierpiącym na bezsenność. Poprawiają również samopoczucie, pomogą odpocząć.link tutaj mezoterapia igłowa opinie mezoterapia igłowa opinieZalecane są one także po wszelkich operacjach, ponieważ w znacznym stopniu przyśpieszają proces rekonwalescencji. Poza tym wszystkim ablucje w/w bardzo dobrze oddziaływają na urodę oraz stan skóry. Jak wiemy wapń ma działanie antyalergiczne, w związku z tym niweluje wszelkiego rodzaju zaczerwienienia. Tak wielce zmineralizowana ablucja zmiękcza wierzchnią warstwę skóry, przez co znacznie przyśpiesza złuszczanie naskórka, opóźnia powstawanie zmarszczek.

termy

Autor: Agencja PR Pan Pikto
Źródło: Agencja PR Pan Pikto
Woda w basenie osiąga temperaturę powyżej 20 stopni Celsjusza. Jest całkowicie bezpieczna dla osób w każdym wieku, też dla kilkumiesięcznych osesków jak również kobiet w ciąży, w związku z tym zapraszamy do naszych term w Zakopanem całe rodziny . A nasz kompleks to nie tylko baseny termalne, wodne bicze, zjeżdżalnie, fontanny i wodospady. To dodatkowo: dwie sauny fińskie oraz cztery sauny wodne, możność korzystania z solarium, boiska. Do dyspozycji gości jest również uporządkowany księgozbiór, bufet a także plac rozrywek, zatem relaks dla całej rodziny zagwarantowany. Na pewno każdy odnajdzie tu coś w sam raz dla siebie. Termy w Zakopanem to świetny projekt na ferie z jednoczesną profilaktyką zdrowotną.

Comments are closed.