Categories

Archive

Rodzinne wakacje w Tatrach

Tatry są najwyższymi polskimi górami. Na tle Karpat, których są częścią, wyróżniają się cechami typowo alpejskimi, co przejawia się piętrowym układem skupisk roślinnych. Średnia wysokość tatrzańskich szczytów to ok. 2300 m, rozciągłość pasmaw linii prostej – około pięćdziesiąt trzy kilometry, natomiast szerokość sięga trzydziestu kilometrów czyniąc z nich miejsce z przyjemnością wybierane na wczasy 2014.

Read more ›

Categories

Sposoby na wakacje w Europie – morze czy góry?

Jest dużo sposobów na odpoczynek. Metody te są często zależne od indywidualnych upodobań, ale również od posiadanych funduszy oraz od pory roku. Dla większości osób termin urlop przywodzi na myśl wyłącznie letnie wakacje. Preferują oni najczęściej odpoczynek bierny, najlepiej w miejscach, gdzie jest ciepło i dostęp do morza.

Read more ›

Categories

Jedziemy na narty. W jaki sposób dobrze się przygotować?

Do zaczęcia ferii zostało kilka dni. To na pewno za mało, ażeby porządnie przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, żeby nie powrócić z wypadu na stok w gipsie? O czym musimy pamiętać, a także jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie podczas kolejnego wypadu na narty?

Read more ›

Categories

Sposoby na spędzanie urlopu na Zachodzie Europy – plażowanie czy aktywność?

Istnieje wiele sposobów na odpoczynek. Sposoby te są często uzależnione od indywidualnego gustu, ale także od posiadanych funduszy oraz od pory roku. Dla większej liczby osób termin urlop przywodzi na myśl jedynie letnie wakacje. Preferują oni w większości przypadków wypoczynek o charakterze biernym, najlepiej w miejscowościach, gdzie jest ciepły klimat i blisko do morza.

Read more ›

Categories