Nasze kochane towary codziennego użytkowania

Kim bylibyśmy bez rzeczy. Są one wszędzie i tworzą świat, w którym mieszkamy. Na pewno nie zawsze je szanujemy, traktując je niczym mniejsze zło lub określając je epitetem „złośliwości rzeczy martwych” (podczas, gdy nie działają).

Wiemy jednakże, iż nie da się bez nich za dużo zrobić, iż od zawsze przedstawiają uzupełnienie nas samych, wzbogacając nas jednakowoż jako gatunek ludzki.

Kobieta siedząca na tarasie

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Kim stałby się prosty człowiek bez krzemienia lub bez nieskomplikowanych rzeczy, jakie ułatwiały my codzienną pracę? Kim stałby się, gdyby nie mógł trzymać w ręku narzędzia, jakim odstraszałdzikie zwierzęta. Kim bylibyśmy, gdyby nie łodzie, samoloty i pojazdy, gdyby nie wymyślono koła. Przedmioty są niezastąpione, są tak ważne w historii naszych dziejów, jak ich stwórcy. Każdy zna żarówkę lub żelazko, ale nie pamięta, kto je wymyślił. Zanika stwórca, narzędzie pozostaje i zostaje czymś normalnym, koniecznym, czymś bez czego nielekko wyobrazić sobie istnienia.

Weźmy przykładowo jakiegoś fotografa. Może być niezwykle uzdolniony, może posiadać

Funkcjonalne pojemniki na żywność

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

niecodzienny zmysł do robienia wspaniałych fot, ale właśnie, gdyby nie aparat, jakim robi własne foty jego wizje pozostałyby tylko w umyśle.

Informacje, które zawiera proponowana witryna (http://www.klubtanca.pl/kursy-tanca/), są w gruncie rzeczy potrzebne, jeśli interesuje Cię opisywany temat – kliknij zatem tu!

Podobnie jak pisarz, który ma pomysł na powieść, ale nie posiada kartki i długopisu, ażeby przelać te wizje na papier. Kim byłby fotograf bez niezbędnych narzędzi w jego pracy, bez parasola fotograficznego, bez statywów oświetleniowych (profesjonalny statyw oświetleniowy dla fotografa), bez sprzętu studyjnego jak reflektory, ekrany czy namioty bezcieniowe bez sprzętu studyjnego w postaci softboksów? Więcej o reflektorach i softboksach przeczytasz tutaj: profesjonalne softboksy dla fotografów.

Odpowiedź jest jedna: byłby nieszczęśliwy, gdyż nie potrafiłby przenieść własnych wizji na czytelny nośnik, jaki każdy może zobaczyć. Nie potrafiłby się pochwalić zdjęciem, musiałby to wszystko opisywać, lecz i tak inni mogliby nie zrozumieć jego wizji. Dzisiaj zaś, w dobie cudownych narzędzi graficznych fotograf może jeszcze więcej. Jest w stanie upiększyć zdjęcie, dodać do niego elementy, rozjaśnić, zwiększyć intensywność kolorów, i tak dalej. Dzięki takim narzędziom jego wizja i realizacja wybiega jeszcze dalej zbliżając się do perfekcji. Bez stworzenia rzeczy, bez coraz to nowych, coraz lepszych przedmiotów nigdy byśmy tego nie zdobyli.

Comments are closed.