Nauczmy siebie i swoje potomstwo wypoczywać! O sztuce odpoczynku w obecnym świecie.

W przeciągu ostatnich dwóch dekad styl życia ludzi uległ poważnej zmianie. Praca zawodowa stanowi najważniejszy składnik naszego świata. Tempo dzisiejszej egzystencji oraz zwiększona konieczność konsumpcji sprawiają, że w rankingach ludzkich wartości bezpieczna i popłatna posada zwycięża nad posiadaniem rodziny.

dzieci

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz szczęścia rodzinnego ludzie skupieni na rozwoju zawodowym rezygnują również ze swoich zamiłowań. Wdrapywanie się po stopniach kariery obliguje do wyrzeczeń. Przy pełnym zaangażowaniu w pracę nie ma czasu na pasje i inne aktywności pozazawodowe. Następną ofiarą biegu za awansem jest nasz wolny czas.

Żeby zdobyć nowe informacje na omawiane zagadnienie sięgnij po źródło (https://medicus.ie/pl/12/radiolog) – one z pewnością też Cię zafascynują. Zobacz to samodzielnie.

Ludzie zawaleni obowiązkami tracą zdolność skutecznego odpoczynku. Stan ten stanowi idealny model błędnego koła. Przeciążony człowiek, który nie ma szansy na rekreację jest mniej wydajny i wolniej wykonuje zlecenia. Potrzebuje zatem więcej czasu na wywiązanie się z obowiązków i często zamiast odpoczywać zostaje w miejscu pracy po godzinach. Niestety według wszelkiego prawdopodobieństwa ten styl życia stanie się udziałem naszych dzieci, a dzieci nie cierpią już z powodu obtartych kolan czy licznych siniaków, ale przez wady wzroku i postawy nabyte podczas nieustannego siedzenia przed komputerem. Inną sprawą jest coraz powszechniejsza wśród szkrabów nadwaga. My odpowiadamy za zdrowie i jakość późniejszego życia naszych pociech – .

Dlatego też powinniśmy pokazywać im, jak istotny jest porządny relaks i jak dużo dobrego może zrobić dla nas aktywność fizyczna. Oczywiście nie dywagujemy tu o uprawianiu niebezpiecznych dyscyplin sportowych, ale o regularnej porcji zdrowego ruchu. Nasze podejście do tej kwestii na pewno będzie inspiracją dla dzieciaków. Już od wczesnych lat możemy przyzwyczajać je do aktywności fizycznej. Dziecięce wózki turystyczne pozwolą na zabieranie najmłodszych na wyprawy po okolicy i ułatwią dalekie podróże. Być może dzięki temu nasze dziecko w przyszłości zamarzy o sprzęcie Rock Pillars, a nie o następnej grze komputerowej.

Comments are closed.