Categories

Archive

Młodzi ludzie wypatrują śmiałych, ciekawych sposobów nauki języka obcego wyjeżdżając do konkretnego państwa

Sposobów i szkół nauki języka obcego jest tak mnóstwo jak mnóstwo jest ludzi. Każdy tak naprawdę może stworzyć swój własny rodzaj, gdyż pomimo uczęszczania na jakiś kurs, ucząc się w domu czynimy to samodzielnie, często inaczej niż w szkołach.

Read more ›

Categories

Wyobraźnię trzeba rozwijać

Jest sporo sposobów na to, żeby rozwijać wyobraźnię własnego potomka. Możemy mu poczytać, mamy możliwość mu zadawać różne pytania oraz poprosić o odpowiedź, lecz także możemy mu dać zabawki, które będą zmuszały do myślenia oraz do przyswojenia zachowań, które bez wątpienia przydadzą mu się także potem.

Read more ›

Categories
Tags

Nauka nieznanych języków innych kultur? Dlaczego nie!

Nauka nowych języków to mądra inwestycja na przyszłość. No tak, przecież wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego dziś ani rusz, lecz jaki język poza językiem Szekspira warto znać? Opinii jest wiele. Zasada jest następująca, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który jest na świecie bardzo popularny, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który sprawi, że potencjalny pracodawca postawi nam duży plus, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co ograniczy do zera naszą ewentualną konkurencję.

Read more ›

Categories

Jak możemy zająć własnemu dziecku część wakacji?

Wakacje w Polsce, zresztą nie tylko u nas, są długie – choć oczywiście fakty są takie, że uczniowie z całą pewnością mocno narzekają na to, iż letnia przerwa jest za krótka. Można powiedzieć, iż nie jest łatwo uchronić własne dziecko przed nudą. Bo chociaż co prawda dzieci czekają na przerwę od szkoły, to gdy już nadejdzie końcówka czerwca, rozpoczynają się małe problemy… Jednak nie jest powiedziane, że zawsze dzieci nie będą miały nieprzeciętnych wspomnień z sezonu wakacyjnego. O co dokładnie chodzi?

Read more ›

Categories