Nie masz pomysłu na walentynki? W tym roku zaskocz swoją ukochana czymś wyjątkowym. Jeżeli trochę się postarasz, to nawet na pozór zwykła kolacja walentynkowa może stać się niezwykłym prezentem.

Dzień zakochanych to bardzo sympatyczne święto. W Polsce celebrowane jest ono coraz powszechniej. Od jakiegoś czasu zaczęło obejmować nie tylko zakochanych par, ale też dobrych znajomych i członków rodziny. To dzień, w którym ludzie starają się okazać sobie miłość. Zakochane pary z jeszcze większym zaangażowaniem próbują zrobić ten dzień niezapomnianym. Nieraz nie mają jednak pomysłu. A walentynki tuż tuż…

Kłódki zakochanych par

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, to przestań się zamartwiać i rusz głową! Naprawdę nie trzeba fundować podróży do Wenecji, ani organizować wspólnego skoku na bungee. Przecież twoja druga połówka również cię kocha i dla niej najważniejsza będzie twoja obecność i zaangażowanie. Dlatego nie potrzebujesz pokaźnej sumy pieniędzy. Po prostu pokaż jej, że jest dla ciebie ważna. Jeśli trochę się wysilisz, to nawet na pozór zwykła kolacja walentynkowa może stać się niezwykłym wydarzeniem. A oto kilka cennych rad, jak ją zorganizować (przeczytaj koniecznie).

Zakochani na molo

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno byłoby wspaniale, gdyby tego dnia w menu pojawiła się co najmniej jedna samodzielnie ugotowana przez ciebie potrawa. Wiadomo, że nie każdy może poszczycić się talentem kulinarnym, ale uwierz, że dla tej drugiej osoby, to nie będzie w tym momencie najważniejsze. Jeżeli czujesz się w przy garnkach jak słoń w składzie porcelany, a mimo to postanowisz ugotować coś specjalnie na walentynki, to tym duży plus dla ciebie. I nie myśl, że to nie powinno być coś wytwornego. Ostatecznie możesz zrobić nawet jakiś deser. Pamiętaj jedynie, że musisz włożyć w to serce. Podczas walentynkowej kolacji istotnym składnikiem jest również odpowiedni nastrój. Postaraj się zatem o ładne ozdoby walentynkowe (kliknij w link). W pomieszczeniu ustaw też świece oraz włącz nastrojową muzykę. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić. Kupując świece i ozdoby walentynkowe pamiętaj o umiarze, muzyka zaś powinna być słyszalna tylko w tle. Nie może utrudniać wam intymnej rozmowy.

Ostatnim elementem walentynkowej kolacji jest prezent. Najlepiej zrób coś samodzielnie. Zaskocz ją np. własnoręcznie napisanym listem miłosnym i ukryj go w jajku niespodziance. Jeśli umiesz grac na jakimś instrumencie, to nagraj na płytę jakąś romantyczną piosenkę. Pozbieraj wspólne zdjęcia , a następnie ułóż je w zabawny kolaż. Możesz też zrobić kalendarz z wybranymi zdjęciami. Albo idź do sklepu po specjalne farby i pomaluj dla niej koszulkę. Podobnie możesz ozdobić też drewnianą szkatułkę albo nawet kubek. Bez wątpienia, dasz sobie radę.

Comments are closed.