Nie śnij, podróżuj, odkrywaj

Wakacje w październiku najczęściej przynoszą chwilę wytchnienia od letnich tłumów i odciążają domowy budżet. W Europie jesień jest ostatnią szansą, by złapać odrobinę słońca i załapać się na kąpiel w morzu, jednak Azjaci o tej porze dopiero cieszą się napływającą falą turystów. Najchętniej odwiedzanymi krajami przez Polaków stały się ostatnimi czasy Chiny i Tajlandia.

biuro podróży

Miejsca, które biuro podróży pokazuje podczas wycieczek, obrazują zarys historii i kultury państwa Jednak z uwagi na to, iż Chiny są trzecim co do wielkości krajem na świecie, ciężko jest zobaczyć je całe podczas jednorazowej wyprawy. Słowem, od której części kraju rozpocząć jego poznawanie? Niewątpliwie zauroczy nas gorące Południe Chin. Jest ono pełne ciekawych miejsc, które zachwycają odwiedzających bardziej niż Mur Chiński.

U stóp Himalajów, w uroczej kotlinie położone jest miasteczko Lijiang. Jest często nazywane krainą wiecznej wiosny ze względu na przyjemny klimat i temperatury. Chiny to kultura odmiennChiny >> last minute chinywszystkiego, co znajome dla Europejczyków, przez co zjawiskowa i urzekająca. W Państwie Środka ujrzymy zarówno prężną ekonomię, jak i dziką przyrodę. Wycieczka do Chin to wspaniale wspomnienia na całe życie!
Królestwo Tajlandii z każdym rokiem zrzesza sobie coraz większą liczbę miłośników Azji.

Jeśli zaciekawił Cię prezentowany w tym miejscu temat, to zobacz też oryginalny artykuł – on również posiada ciekawe wiadomości.

Wzbudzą nasz zachwyt tysiące kilometrów plaż, dżungle, przebogata fauna i flora, pyszna kuchnia oraz sympatyczni i uśmiechnięci Tajlandczycy. Poza tym kuszą niskie ceny i zniewalająca atmosfera. Kto raz zobaczy południowo-wschodnią część kontynentu zrobi wszystko by powtórzyć przeżycia.

Chiny

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia atrakcją jesiennych wakacji są korzystne ceny. Posezonowe obniżki czy rabaty to możliwość, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o odległych zakątkach, nie chcąc jednocześnie wydać fortuny, biura podróży oferują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute oraz last minute. W pierwszym przypadku, wycieczkę trzeba wykupić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jednak bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute. Im dłużej wstrzymamy się z decyzją wyjazdu, tym większą zniżkę otrzymamy.

Comments are closed.