Nie wiesz gdzie spędzić wakacje w tym roku? Wyjedź na Majorkę!

Bez wątpienia sporo osób snuje już wakacyjne plany. Jedną z naprawdę na czasie destynacji turystycznych jest Hiszpania. Jednym z najbardziej ciekawych wśród turystów miejsc w tym kraju jest Majorka. Jakie możliwości czekają na nas na takiej wyspie?

Na Morzu Śródziemnym znajduje się archipelag Baleary. Jedną z wysp wchodzących w jego skład jest Majorka. To bardzo cieszące się popularnością miejsce wśród turystów, też z tych z Polski. Nic więc dziwnego, że nasze biura podróży są w stanie zaproponować własnym klientom wczasy w tym konkretnym miejscu. Ciekawą okazją do oszczędności w wielu wypadkach niemałych kwot są wczasy Majorka Last Minute- . Cieszące się popularnością wczasy Majorka Last Minute to propozycja dla ludzi, które decyzję o wyjeździe podejmują w ostatniej chwili. Wyspa jest wspaniałym miejscem dla osób, które planują spędzić własne wakacje nad morzem. Lubiane wakacje nad morzem kojarzą nam się oczywiście z wylegiwaniem się na słońcu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij . Majorka jest jednak wyspą, która oferuje turystom znacznie więcej ciekawych miejsc. Na zwiedzających ją gości czekają także liczne ciekawe miejsca.

Tropikalna plaża

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Odwiedzanie Majorki należy rozpocząć od jej stolicy, Palmy. W mieście nie brakuje rozmaitych zabytkowych budowli, które zostały wzniesione w stylu barkowym bądź w charakterystycznym dla tego regionu Hiszpanii stylu Art Nouveau.Szczególnie niesamowitym miejscem jest Stare Miasto. Pośród jego zabytków na uwagę zasługuje bez wątpienia pałac Almudaina i katedra La Seu. Wśród innych miejscowości położonych na wyspie Polacy naprawdę chętnie odwiedzają Velldemossę. To miejscowość, którą szczególnie mocno zafascynował się Fryderyk Chopin. Odwiedzał ją razem ze swoją wieloletnią przyjaciółką, George Sand. Bardzo wielu naszych rodaków można napotkać w niezwykle malowniczej zatoce Cala de sa Calobra. Niemal tak samo popularnym miejscem wydaje się być klasztor de Lluc. Gromadzą się w nim nie tylko pielgrzymi, ale również osoby zwiedzające, którzy zamiast odpoczywać na plażach są zdecydowani na trekking po górach Serra de Tramuntana. Klasztor leży na wysokości 525 m n. p.

Ta wskazówka z serwisu zapewni Ci to, że odnajdziesz dużo bardzo ciekawych materiałów – to trochę innego rodzaju punkt widzenia na tego typu kwestię.

m. jest dla nich idealnym punktem wypadowym na górskie szlaki. Wymienione miejsca to tylko nieliczne przykłady ciekawych miejsc godnych odwiedzenia. Wakacje na Majorce bez najmniejszych wątpliwości na długie lata zapiszą się w pamięci tych, którzy się na nie zdecydowali.

Comments are closed.