Niesamowite obiekty na Węgrzech i Słowacji, jakie należy odwiedzić

Słowacja i Węgry są ładnymi krajami. I chociaż w sumie na tym świecie w zasadzie dosłownie wszystkie państwa mają turystom dużo do zaoferowania, to fakty są takie, że tak naprawdę Słowacy oraz Węgrzy bez cienia wątpliwości mogą być bardzo dumni ze swojego kraju. Sporym atutem tych miejsc jest to, z polskiego punktu widzenia, że naprawdę są bardzo blisko nas. Zwłaszcza mieszkańcy południa Polski nie mają zbyt za daleko. Zatem: jak zorganizować dla siebie przednią wycieczkę po Słowacji albo Węgrzech? Na początek warto spojrzeć bliżej na Słowację.

Węgry Budapeszt

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

Choć często sądzimy, iż Słowacja może zaoferować wyłącznie ładne góry, to jednakże takowe postrzeganie naszych sąsiadów jest bardzo krzywdzące. W sumie akurat ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia – no przynajmniej jeżeli brać w rachubę naszych sąsiadów. Chodzi tutaj o pozytywy, lecz również negatywy. Ogólnie mamy do Słowaków neutralny stosunek, chociaż to nie znaczy, że ich w jakiś sposób ignorujemy. Można w sumie powiedzieć, że ostatnimi czasy coraz lepiej poznajemy Słowację. I fantastycznie, bo Słowacja atrakcje są niesamowicie interesujące, jest ich niezwykle dużo.

Weźmy choćby w rachubę Bratysławę, a więc oczywiście stolicę Słowacji. Całkiem urocze miasto, chociaż wyraźnie widać swoisty prowincjonalizm i ślady po komunizmie. W bardzo dużym błędzie są tacy ludzie, którzy uważają, że Bratysława jest nieciekawą stolicą. Naturalnie to nie niezwykły Wiedeń, który jest położony nieopodal, ale miłośnicy zwiedzania europejskich miast bez dwóch zdań powinni zrozumieć, iż Bratysława to miasto, które trzeba odwiedzić. Szczególnie, że w końcu z Warszawy oraz kilku dużych miast możemy jechać do Bratysławy wygodnym autobusem, a konkretniej Polskim Busem.

Słowacja- Bratysława

Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno opisać w tego typu tekście wszelkie atrakcje Słowacji, a trzeba przecież jeszcze pobieżnie wymienić Węgry atrakcje. Cóż, z całą pewnością popularne jezioro o nazwie Balaton to w dalszym ciągu to miejsce, które nawet wśród naszych rodaków nie odeszło w niepamięć. Naturalnie można tak czy siak zapomnieć, że polscy podróżni będą masowo nawiedzali Balaton, lecz w trakcie sezonu całkiem często spotykane są auta na polskich rejestracjach.

Sprawdź adres tego serwisu – wyjątkowo dla Ciebie przygotowaliśmy dodatkowe posty na ten intrygujący temat. Kliknij w podany link – warto!

Trzeba również napisać, iż Budapeszt to prawdopodobnie najpiękniejsza stolica w Europie. To zapewne bardzo kontrowersyjna teza, lecz doprawdy Budapeszt jest piękny.

Comments are closed.