Nikt nie chce być samotny. Z wielu niepokojów to tak naprawdę wysuwa się na czołowe miejsce. Na szczęście jest wiele sposobów, ażeby kogoś poznać

Z wielu zagrożeń i niepokojów naszego życia na czoło wysuwa się samotność. Być może nie mówimy o tym otwarcie, pewnie nie myślimy o tym, gdy jesteśmy w związku, lecz samotność to stan nienaturalny dla każdego z nas. Po prostu człowiek jest stworzony do przebywania z innymi. Nawet,jeśli
kiedy ktoś lubi spokój i preferuje samotność, od czasu do czasu musi po prostu wyjść z domu, żeby porozmawiać z innymi ludźmi.

Są na świecie zadeklarowani samotnicy, którzy „pękają” przy pierwszy podejściu. Zmykają od świata, nie chcą mieć nic do czynienia z innymi ludźmi, lecz po pewnym czasie zaczynają odczuwać pewne braki.

Nie odczuwają innego człowieka, innego głosu, odmiennego sposobu bycia, bardzo się za to zagłębiają w sobie. Bywa to męczące. Człowiek uciekający od korealcji z innymi zbytnio analizuje swe zachowanie, jest jakby skupiony tylko na swoich odczuciach i emocjach. Stan taki może doprowadzić do depresji lub innych zaburzeń.

Kobieta
Autor: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com

Kontakt z drugą osobą jest więc potrzebny z wielu powodów, a powody psychologiczne wychodzą na czoło stawki. Człowiek powinien również kochać innego człowieka. Samotny mężczyzna to mało przyjemny widok, lecz dopiero samotne kobiety sprawiają, że świat staje się jakby bardziej chłodny i znacznie mniej przyjazny.

Mawia się, że kobiety bardziej potrzebują miłości. Nie wgryzając się zbyt w tą teorię trzeba stwierdzić, że coś w tym jest.

Czy masz chęć zgłębić omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to kliknij w rekomendowany link, a z pewnością znajdziesz tego typu newsy, które będą bardzo pomocne.

Obecne czasy to także inny problem. Nie dość, że mamy ze sobą coraz mniej kontaktu i stajemy się bardziej samotni to jeszcze spotkania twarzą w twarz zastępuje internet.

Szczególnie przybrało to na sile od kiedy pojawiły się tak zwane media społecznościowe. Wiele osób mówi, że zabija to zupełnie międzyludzkie kontakty i zwiększa samotność. Nie jest to na pewno prawda. Wiadomo, że jest to jakiś problem, lecz to zjawisko ma też pozytywne aspekty, przykładowo to, że samotne osoby na rożnych portalach internetowych mogą poznać druga osobę, z którą być może uda im się stworzyć coś trwałego. Być może dzięki temu pojawi się flirt, a później miłość. Być może dla jakiejś osoby skończy się samotność, a rozpocznie okres prawdziwej, największej miłości?

Comments are closed.