Nowy Targ – zobacz i rozkochaj się w tym mieście

Nowy Targ, miejscowość w województwie małopolskim, jest słynne z tego, że stanowi podstawowy ośrodek handlowy, komunikacyjny i przemysłowy Podhala. Już samo umiejscowienie miejscowościu zbiegu Białego i Czarnego Dunajca u podnóża Gorców, sprawia, że jest ona niesamowicie ładną okolicą, tak pod względem kultury, jak i fauny i flory.

tanie noclegi nowy targ

Autor: Jan Tik
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jantik/308709862/
tanie noclegi nowy targ

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Jeżeli masz ochotę wyjechać na wycieczkę w ineteresujące miejsce, warto zastanowić się nad Nowym Targiem. Szczególnie, że jeśli idzie o tanie noclegi Nowy Targ jest w czołówce naszych rodzimych miast rekreacyjnych. Już sam śliczny górski widok powinien stanowić dobry argument, by odwiedzić tę urodziwą miejscowość. Nowy Targ ulokowany jest w rejonie niesamowicie bogatym przyrodniczo. Funkcjonuje tu Gorczański Park Narodowy, na obszarze którego żyją rodzaje zwierząt takich jak: traszka karpacka, niedźwiedź brunatny, wilk szary, żbik europejski a także ryś euroazjatycki. Działa tu też Bór na Czerwonem, ścisły rezerwat, który czuwa nad ochroną roślinności torfowiskowej. Entuzjastów górskich pieszych wypraw niewątpliwie interesować będą wszelkie szlaki turystyczne w obrębie Nowego Targu. Miasto warto obejrzeć również ze względu na zabytki historyczne, takie jak kościół pod wezwaniem św. Anny, kościół pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, rzeźba autorstwa Władysława Orkana, Adama Mickiewicza oraz Jana Pała II.

Jeśli stwierdzisz, że opublikowane w tym tekście informacje są warte uwagi, sprawdź jeszcze szczegóły w linku grecja santorini. Będą tam równie wartościowe dane.

Osobną atrakcją może być sam ogromny Rynek z magistratem wywodzącym się z XIX wieku oraz wiekowymi kamienicami. Mimo, iż Nowy Targ nie jest najbardziej popularnym turystycznymrekreacyjnym miejscem, naprawdę należy je poznać. W temacie, jakim są tanie noclegi – www.mojekonferencje.pl/chlewiska/manor-house-spa-palac-odrowazow – Nowy Targ faktycznie dba o zwiedzających- zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć. Ponadto,|z uwagi na swą targową i rzemieślniczą przeszłość, miasto rozpoznawalne z wyrobu kożuchów i butów, pozyskało niesłychany rozgłos ze względu na odbywające się tutaj duże targowiska, zachęcające do przybycia nawet osoby z innych państw.

tanie noclegi nowy targ

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
W zimie z kolei dużą zachętą są aktywne tu wyciągi narciarskie, Zadział i Długa Polana.
W trakcie wyprawy w Tatry Nowy Targ powinien stanowić niezbędny punkt turystyczny dla każdego zwiedzającego.

Comments are closed.