O czym trzeba pamiętać wybierając się w góry?

W górach warunki atmosferyczne potrafią zmieniać się z minuty na minutę i to diametralnie. Wyjeżdżając na wycieczkę w czasie ładnej pogody, pełnej słońca oraz błękitnego nieba, nie mamy gwarancji, że wracając aura będzie taka sama.

Bardzo prawdopodobne, iż może nas zaskoczyć burza z rzęsistym deszczem oraz porywistym wiatrem.Tu czas na bardzo znaczącą uwagę: jeśli wychodzimy w góry w miejscu naszego zakwaterowania zostawmy wiadomość o naszej przewidywanej trasie i o przybliżonej godzinie powrotu. Rzecz jasna nim to zrobimy trzeba zaznajomić się z planem i przewodnikami turystycznymi, by podać odpowiednią marszrutę. Lepiej nie sugerować się ścieżkami w Google Maps oraz podobnych serwisach, najdokładniejsze dane zawsze znajdą się w bieżącej mapce turystycznej rejonu.

Jak myślisz? Czy informacje na opisywany wątek są niezwykłe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (https://www.artimbo.pl/pergole-drewniane,g59.html), a odnajdziesz w nim dużo fenomenalnych wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

Na niej mamy co więcej informacje o schroniskach turystycznych na trasie naszej wyprawy, czy też szałasów bądź leśniczówek, w których możemy się schronić w wypadku gwałtownego załamania aury.

Potem musimy się spakować jak też należycie przyodziać. Podstawą jest wygodne obuwie, rzecz jasna najlepiej zakupić buty specjalnie przeznaczone na wycieczki górskie jakie oferuje praktycznie każdy sklep turystyczny, lecz mogą także być zwyczajne, solidne adidasy. Warto wziąć ze sobą czapeczkę z daszkiem, aby ochronić się przed udarem słonecznym, do tego, mimo że teraz mamy lato nie zaszkodzi włożyć szal, rezerwowe skarpety, koszulę, płaszcz przeciwdeszczowy. Nie zapomnijmy o podręcznej apteczce, latarce, zapalniczce (zapałki mogą zmoknąć), a także o telefonie komórkowym z w pełni naładowaną bateryjką oraz spisanymi numerami alarmowymi do GOPR.
Oczywiście powinniśmy pomyśleć o prowiancie i napojach. Ich ilość zależy od długości, rodzaju trasy a także tego, z kim wychodzimy na wymarsz. Standardowo weźmy ze sobą sandwicze oraz sztućce turystyczne.dodatkowe czytanie (przetestuj propozycje nadwigrami.pl)Możesz dodać batoniki energetyczne jak też koniecznie wodę. Naturalnie najlepiej jest tak ułożyć marszrutę, byśmy w połowie drogi mieli możność uzupełnić zapasy. Dla zaciekawionych: ciekawostka.
sztućce turystyczne

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz czas na najistotniejszą regułę wypraw górskich. A więc w góry wychodzimy o brzasku, bowiem aura, jeżeli ma się zepsuć, uczyni to najpewniej po południu.

Zwróćmy także uwagę na typ naszej trasy, tak, ażeby typ szlaku turystycznego był odpowiednio dostosowany tak do naszej kondycji, jak i doświadczeń w górach. Perfekcyjna trasa musi uwzględniać formę, wiek, okoliczności pogodowe jak też wspomniane doświadczenie w wędrówkach górskich. Pełna oferta: .

Comments are closed.