O Tunezji zdań parę

Długie piaszczyste wybrzeża, stara cywilizacja, urocze wioski, oszałamiająca pustynia, kurorty wschodniego wybrzeża oraz w niczym im nie ustępująca wyspa w centrum Morza Śródziemnego – Djerba, oferująca rozmaitość wodnych sportów – to Tunezja od swojej najlepszej strony.

Ciepli ludzie zamieszkujący obręb o bogatym uformowaniu terenu, zaczynając od zalesionych wzgórz a także wybrzeży po oazy oraz pustynie. Do tego pełna zbytku architektura mauretańska – spowita aurą tajemniczości oraz surowości fenicka Kartagina oraz poetyczne ruiny rzymskie. Tunezja jawi się jako wymarzone miejsce na odetchnięcie.

zobacz tutaj
Źródło: iiimillenium.pl

W największym stopniu olśniewającym zabytkiem Tunezji jest olbrzymi amfiteatr w El-Dżemie, stanowiący świadectwo powodzenia rzymskiej Afryki a również rzemiosła jej konstruktorów, przywołujący wspomnienia morderczych bójek gladiatorów oraz pokazów z uczestnictwem dzikich zwierząt.

Tunezja jest krajem do którego obieżyświaty podróżują szczególnie w czasie tak zwanego wysokiego sezonu, to znaczy zacząwszy od czerwca, aż do września (choć na dobrą sprawę sezon trwa w tej okolicy od maja aż po listopad).

Czy sądzisz, że odnajdziesz potrzebne informacje w odniesieniu do opisywanego zagadnienia? Oczywiście, że tak – przejdź na kolejną stronę (entrevilles.pl/) i kliknij w odsyłacz tutaj.

Najogromniejsze spiekoty występują w miesiącach letnich i jeszcze wrzesień. Wówczas musimy liczyć się z ogromną falą podróżników z rozlicznych zakątków globu, zalewających plaże, centra miast oraz oblegającą najistotniejsze tunezyjskie muzea.

Począwszy od października do listopada możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, zaś od stycznia do kwietnia – aczkolwiek jest w dalszym ciągu ciepło (od 16 do 20 stopni Celsjusza) – deszcz pada nieomal każdego dnia.

Jeśli nie chcesz, żeby ominęły Cię inne podobne kwestie tyczące się omawianego na tej stronie tematu, to kliknij i więcej znajdziesz tutaj (https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-damska/odziez-damska-kurtki-zimowe/kurtki-puchowe).

W czasie jesienno-zimowym, wakacje w Tunezji najlepiej zaplanować na wyspie Dżarba, gdzie klimat jest łagodny, zaś woda bardzo ciepłą.

Wyjazd wakacyjny
Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Udając się do Tunezji nie można zapomnieć o zabraniu z sobą olejków z wysokimi filtrami UV (częstokroć zdarzają się pośród podróżników poparzenia słoneczne i przegrzania), okrycia głowy jak też okulary przeciwsłoneczne także winny być rutynowym ekwipunkiem. Zabierzmy dodatkowo ze sobą obuwie do pływania, aby uniknąć pokaleczenia się w czasie odpoczynku na plaży, a także lekkie ubrania z naturalnych włókien.

Najlepiej wakacje w Tunezji zamyślać już w styczniu, jednakże wakacje w ofercie last minute także mogą być ciekawą ofertą nie wyłącznie dla spóźnialskich.

Comments are closed.