Categories

Archive

Jak możemy zająć własnemu dziecku część wakacji?

Wakacje w Polsce, zresztą to nie tylko nasza domena, są całkiem długie – choć oczywiście fakty są takie, że uczniowie bez dwóch zdań mocno narzekają na to, iż letnia przerwa jest za krótka. Można tak naprawdę powiedzieć, iż nie jest łatwo uchronić własne dziecko przed nudą. Bo choć co prawda dzieciaki czekają na dwumiesięczną przerwę od szkoły, to gdy już nadejdzie końcówka czerwca, rozpoczynają się niemałe problemy… Jednak nie jest powiedziane, że zawsze dzieci nie będą miały nieprzeciętnych wspomnień z wakacji. O co dokładnie chodzi?

Read more ›

Categories

W jaki sposób odpowiednio przygotować się do obozu harcerskiego

Harcerstwo to ruch ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestnictwie w harcerstwie dzieci zyskują naprawdę wiele. Głównie poznają nowych przyjaciół i umieją się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, bycia odpowiedzialnym i pozbywania się lęków. Każdy członek jest odpowiedzialny, dodatkowo naprawdę punktualny. Podczas obozów poznaje przyrodę i obcuje z nią. Harcerstwo to również doskonała przygoda i wspomnienia, które pozostaną na bardzo długi czas.

Read more ›

Categories

Pielęgnowane od dawna tradycje harcerskie nadal są żywe i przekazywane kolejnym generacjom

Wyjątkowo dużo ludzi uwielbiających turystykę pieszą było kiedyś związanych z harcerstwem. Dzisiaj jako dorośli chcą zaszczepić swoją pasję do wędrowania w swoich dzieciach. Zabierają je w Bieszczady lub w Tatry i pokazują okolice, które zwiedzali, kiedy byli maluchami.

Read more ›

Categories

Z jakich przyczyn opłacalne jest wybrać się na kolonie konne

W tym roku wakacje każdego są w stanie okazać się inne niż zwykle. Aby znaleźć perfekcyjny sposób odpoczynku połączony z niecodziennymi atrakcjami, warto nie tylko przejrzeć dużo katalogów broszur, lecz również zainteresować się silniej atrakcyjnymi rejonami Polski. Zamiast zachwycać się wyłącznie orientalnymi państwami, może trzeba choć raz zaufać lokalnym krajobrazom, a także – faunie. Z tego powodu rewelacyjnym pomysłem jest rozważenie wyjazdu na obóz konny. Obozy konne to perfekcyjny sposób na niesamowite, pełne radości ferie.

Read more ›

Categories