Categories

Archive

Jak możemy zająć własnemu dziecku część wakacji?

Wakacje w naszym kraju, zresztą nie tylko u nas, są całkiem długie – choć oczywiście prawda jest taka, że uczniowie bez dwóch zdań narzekają na to, iż przerwa szkolna jest zbyt krótka. Można powiedzieć, iż nie jest łatwo uchronić swoje dziecko przed wszechobecną nudą. Bo choć co prawda dzieciaki czekają na wakacje, to gdy już nadejdzie końcówka czerwca, rozpoczynają się małe problemy… Jednakże nie można powiedzieć, że zawsze dzieciaki nie będą miały ponadprzeciętnych wspomnień z sezonu wakacyjnego. O co konkretniej chodzi?

Read more ›

Rynsztunek na pole namiotowe

Co to znaczy „dobry biwak”? Czy dobry biwak, to ten, na którym była doskonała atmosfera, czy taki, który był perfekcyjnie wykorzystany czasowo (np. na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim razie obóz, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy wytyczne dobrej zbiórki.

Read more ›

W jaki sposób odpowiednio przygotować się do obozu harcerskiego

Harcerstwo to zbiór ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestniczeniu w harcerstwie młodzież zyskuje bardzo dużo. Przede wszystkim zyskują wielu przyjaciół i umieją się zintegrować. Harcerstwo uczy pomocy innym ludziom, bycia odpowiedzialnym i pozbywania się lęków. Każdy podopieczny jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to także świetna przygoda i wspomnienia, które pozostaną na bardzo długi czas.

Read more ›