Categories

Archive

Jak możemy zająć własnemu dziecku część wakacji?

Wakacje w Polsce, zresztą nie tylko u nas, są długie – choć oczywiście fakty są takie, że uczniowie z całą pewnością mocno narzekają na to, iż letnia przerwa jest za krótka. Można powiedzieć, iż nie jest łatwo uchronić własne dziecko przed nudą. Bo chociaż co prawda dzieci czekają na przerwę od szkoły, to gdy już nadejdzie końcówka czerwca, rozpoczynają się małe problemy… Jednak nie jest powiedziane, że zawsze dzieci nie będą miały nieprzeciętnych wspomnień z sezonu wakacyjnego. O co dokładnie chodzi?

Read more ›

Categories

Pielęgnowane od dawna tradycje harcerskie nadal są żywe i przekazywane kolejnym generacjom

Wyjątkowo dużo ludzi uwielbiających turystykę pieszą było kiedyś związanych z harcerstwem. Dzisiaj jako dorośli chcą zaszczepić swoją pasję do wędrowania w swoich dzieciach. Zabierają je w Bieszczady lub w Tatry i pokazują okolice, które zwiedzali, kiedy byli maluchami.

Read more ›

Categories

Z jakich przyczyn opłacalne jest wybrać się na kolonie konne

W tym roku wakacje każdego są w stanie okazać się inne niż zwykle. Aby znaleźć perfekcyjny sposób odpoczynku połączony z niecodziennymi atrakcjami, warto nie tylko przejrzeć dużo katalogów broszur, lecz również zainteresować się silniej atrakcyjnymi rejonami Polski. Zamiast zachwycać się wyłącznie orientalnymi państwami, może trzeba choć raz zaufać lokalnym krajobrazom, a także – faunie. Z tego powodu rewelacyjnym pomysłem jest rozważenie wyjazdu na obóz konny. Obozy konne to perfekcyjny sposób na niesamowite, pełne radości ferie.

Read more ›

Categories

W jaki sposób harcerz powinien przygotowywać się do obozu?

Duża część z nas doskonale wie, że posiadanie przez nas pasji jest ważnym szczegółem naszego życia. Jest to detal, jaki pozwala się nam rozwijać oraz zdecydowanie rozszerzać nasze horyzonty. Można odważnie zaryzykować określeniem, że człowiek bez prywatnej pasji przegapia sporo drogich rzeczy we własnym życiu.

Read more ›

Categories