Categories

Archive

Urządzanie pustego miejsca w każdym domu

W wielu polskich domach można znaleźć niezagospodarowane ściany – pusta przestrzeń jest szczególnie nieestetyczna, gdy ma się do czynienia ze starym budownictwem, gdzie lokale były bardzo wysokie. Jest wiele sposobów na udekorowanie takich ścian – ostatnio popularne są wszelkich rozmiarów fototapety czy malowane motywy, obrazy również są dobrym pomysłem. Bardziej praktycznym rozwiązaniem może się okazać umieszczenie tam regałów na książki, bądź dodatkowych lamp – przykładowo w formie plafonów. Wykorzystanie tego rodzaju oświetlenia umożliwia optyczne ukrycie niezagospodarowanego miejsca na ścianach.

Read more ›

Categories

Niezapomniane wakacje w Hiszpanii i we Włoszech

Chcąc znaleźć idealną okazję na bajkową podróż, doskonałym pomysłem jest udanie się do uznanego i profesjonalnego biura podróży. Wakacje zaplanowane przez biuro podróży odznaczają się świetną organizacją oraz fascynującym programem zwiedzania, ich ceny nie są zbyt duże i zapewniają wszelakie potrzeby. W tej chwili uznane i fachowe biuro oferuje urlop w tak oddalone miejsca świata, jak Hiszpania i Włochy. Są to bez wątpienia miejsca, którym każdy turysta musi się dokładnie przyjrzeć.

Read more ›

Categories

Jak określić sztukę, jak nazwać jej kształt? Czy wiemy tak naprawdę czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Nie ma chyba innej takiej dziedziny, jak sztuka. Przemawia ona do nas wieloma barwami, dźwiękami, utworami czy aktami. Niektórzy twierdzą, że nie da się jej poprawnie zdefiniować, bo każde określenie będzie niewystarczające. Jest w tym dużo słuszności, lecz należy podchodzić do tego zagadnienia, jak to naprawdę czujemy, czyli, że sztuka to wszystko co na nas w jakiś sposób oddziałuje. Skoro umiemy zachwycić się konkretnym utworem, to już jest sztuka.

Z drugiej strony dla pozostałych osób konkretny utwór może być niezbyt udany, więc jednocześnie sztuka jest bardzo subiektywna. Sztuką można określić również każdy ludzki wytwór, który nie jest jednocześnie użytkowy, nie służy do rzeczy praktycznych, lecz ma radować nasze zmysły, ma cieszyć oczy, radować uszy, rozpalać nasze emocje. Oczywiście i tu mamy dylemat ponieważ tak zwana sztuka użytkowa właśnie – jak sama nazwa wskazuje – służy do rzeczy praktycznych.

Read more ›

Categories