Categories

Archive

Niezapomniane wakacje w Hiszpanii i we Włoszech

Chcąc odnaleźć wyśmienitą okazję na niezapomnianą podróż, wyśmienitym pomysłem jest wybranie się do uznanego i fachowego biura podróży. Wakacje zaplanowane przez biuro podróży wyróżniają się idealną organizacją oraz intrygującym programem zwiedzania, ich ceny nie są zbyt znaczne i zapewniają wszystkie potrzeby. W tej chwili wyśmienite i zaufane biuro oferuje urlop w tak odległe zakątki świata, jak Hiszpania i Włochy. Są to bez wątpienia kraje, którym każdy turysta musi się dokładnie przyjrzeć.

Read more ›

Categories

Jak określić sztukę, jak nazwać jej kształt? Czy wiemy tak naprawdę czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Nie ma najprawdopodobniej innej takiego typu dziedziny, jak sztuka. Mówi ona do nas różnymi barwami, dźwiękami, utworami lub aktami. Niektórzy twierdzą, że nie da się jej poprawnie nazwać, bo każde określenie będzie niewystarczające. Jest w tym dużo prawdy, ale trzeba podejść do tego zagadnienia, jak to naprawdę czujemy, czyli, że sztuka to każda rzecz, która na nas w jakiś sposób na nas wpływa. Jeśli umiemy zachwycić się konkretnym utworem, to już jest sztuka.

Z innej strony dla pozostałych osób ten utwór może być kiepski, więc jednocześnie sztukę można odbierać na bardzo osobistym poziomie. Sztuką jesteśmy w stanie nazwać także każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednocześnie użytkowy, nie służy do rzeczy praktycznych, ale ma radować nasze zmysły, ma cieszyć oczy, cieszyć uszy, rozpalać nasze emocje. Oczywiście i tu stajemy przed dylematem, ponieważ tak zwana sztuka użytkowa właśnie – jak sam termin wskazuje – służy do rzeczy praktycznych.

Read more ›

Categories

Urządzanie pustego miejsca w każdym domu

W wielu polskich domach można znaleźć niezagospodarowane ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy jest do czynienia z budownictwem starego typu, gdzie lokale były niezwykle wysokie. Jest dużo sposobów na urządzenie tych ścian – ostatnio popularne są różnych rozmiarów fototapety czy malowane motywy, obrazy również są dobrym pomysłem. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może się okazać umieszczenie tam regałów na książki, bądź dodatkowych lamp – na przykład w postaci plafonów. Zamontowanie tego rodzaju źródła światła umożliwia pozbycie się efektu niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Read more ›

Categories