Odległe eskapady

Mieszkamy w takim klimacie, że większa część roku to chłodne i chmurne dni. Nic więc zadziwiającego, że mnóstwo ludzi korzysta z podróży do egzotycznych krajów, gdzie stale dominuje ciepła aura. Człowiek jest istotą, jaka do istnienia wymaga słońca.

wakacje w egzotycznych miejsach

Autor: Bady Qb
Źródło: http://www.flickr.com
Promienie słoneczne w odpowiednich ilościach wywierają korzystny wpływ na ludzkie ciało. Do najważniejszych zaliczyć można stymulację produkcji testosteronu, oraz melatoniny. Ekspozycja na słońce w przeciągu dnia powiększa produkcję melatoniny w nocy. Melatonina to normalny hormon produkowany przez system, który polepsza jakość snu, a nawet hamuje przebiegi starzenia. Jesienne zimne dni zachęcają do wyjazdów w ciepłe strefy chociażby na kilka dni. To idealny sposób na doładowanie akumulatorów na zimowy czas.odwiedź costa del sol costa del solTaką okazję daje oferta egzotyka last minute.

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez Polaków jest Peru. Tam podróżuje się po to, aby ujrzeć Machu Picchu i przejść trakt Inków, aczkolwiek ów kraj ma dużo więcej do zaoferowania. W Peru – serwis internetowy – można chodzić po lodowcach jak i po piaskowych wydmach, surfować, płynąć po jeziorze Titicaca, jak i pływać łodzią po Amazonce. Lasy Amazonii pokrywają 60% obszarów państwa i są w najwyższym stopniu biologicznie zróżnicowanym terenem na Ziemi.

Mnóstwo gatunków roślin i zwierząt nadal czeka tu na odkrycie. Słońca, rozmaite dziedzictwo kulturowe, sztuka kulinarna, folklor i muzyka powodują, że podróż do Peru to pamiętne przeżycie. Równie interesującą propozycją jest egzotyka last minute w Dubaju. Słońce promieniuje tam przez cały rok, jest możliwość więc uczynić go metą krótkiej wycieczki weekendowej, bądź również rodzinnych wczasów.

tropiki

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com

Miasto jest też doskonałą opcją dla tradycyjnych, europejskich kierunków turystycznych. Najlepszym czasem na odwiedzanie tego miasta jest okres pomiędzy wrześniem a majem, kiedy średnia temperatura to około 30 stopni Celsjusza. W Dubaju gama i rozmaitość smaków może być czasami aż męczące. Warto udać się na przechadzkę wśród miejskich sklepików w starszej części, aby móc skosztować regionalnych dań .

Comments are closed.