Odpoczynek w spa

Sauna to miejsce, do którego przychodzi się zarówno dla przyjemności, jak i dla zdrowia. Ogólne działanie sauny polega na wykorzystaniu zwiększonych temperatur, co służy poprawie krążenia. Wyróżnić można kilka rodzajów zabiegów, którym można zostać poddanym w saunie. Rodzaje te zależą od sposobu, w jaki proces jest przygotowany. Wizyta w saunie najczęściej zabiera od kilku do kilkunastu minut. Po niej powinna nastąpić chłodna kąpiel. Sauny spotyka się w centrach spa, a także w luksusowych hotelach i pensjonatach. Można także skonstruować własną, o ile finanse to umożliwiają.Zabudowa saun jest niezwykle charakterystyczna, działa jednak znaczna liczba przedsiębiorstw, które budują tego rodzaju konstrukcje. Do skonstruowania sauny konieczne jest właściwe drewno, a jej szczegółowa budowa zależeć będzie od zastosowania.

sauna, relax

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzaje saunyProcesy w saunie mogą odbywać się na sucho lub na mokro. W tej pierwszej sytuacji ciepło uzyskuje się bez użycia wody. W przypadku sauny mokrej, zwyczajowo zrasza się wodą rozgrzane kamienie, otrzymując parę. Niekiedy do specjalnych rodzajów sauny zaliczyć można łaźnie parowe.

Te intrygujące wiadomości posiadają swą kontynuację. Chcesz się z nią zaznajomić? Więc idź do strony projekty domów piętrowych i tam ciesz się frapującymi wątkami.

Jak sama nazwa podpowiada, tworzy się tam parę, wdmuchiwaną przez specjalne urządzenia. W łaźniach parowych jest stuprocentowa wilgotność oraz stosunkowo wysoka temperatura, jednak o wiele niższa niż przypadku sauny. Łaźnia parowa nadaje się do częstszego odwiedzania niż sauna. Dodatkowych właściwości leczniczych można jej dodać poprzez wykorzystanie wywarów z ziół, otrzymując przestrzeń do ziołowych inhalacji. Zabudowa łaźni parowych jest inna niż zabudowa saun. Łaźnie wyłożone są w większości przypadków płytkami z ceramiki, szklanymi lub z tworzywa sztucznego. Garść sposobów na to, by rozwinąć własny pensjonat (link)

sauna

Autor: Hotel Arthur
Źródło: http://www.flickr.com

ZaletyZarówno sauna, jak i łaźnia parowa gwarantują wiele korzystnych następstw dla zdrowia. Przede wszystkim zabiegi tego rodzaju służą oczyszczeniu organizmu oraz poprawie krążenia. Nagłe zmiany temperatur pomagają zahartować organizm, zmuszając poszczególne organy do szybszego działania. Sauna pomaga również na niektóre schorzenia, między innymi na bóle reumatyczne. Trzeba jednak uwzględniać przeciwwskazania. Jednym z najważniejszych jest astma i inne schorzenia układu oddechowego. Oprócz tego sauna ma działanie odprężające, stanowi dobry pomysł na spędzanie wolnych chwil, łącząc przyjemne z pożytecznym. Budowa spa we własnym domu również nie jest złym pomysłem, byłby stały dostęp do działania sauny każdego dnia. Więcej:

Źródło:

Comments are closed.