Odszukaj sprawdzoną wypożyczalnie aut na terenie Polski

Najsłynniejszymi, pod względem turystycznym, regionami Polski są, na pewno obszary Mazowsza czy Małopolski. Popularnością może pochwalić się również cały region Dolnego Śląska. Lecz mało osób uważa za interesujący obszar Podkarpacia. Podkarpacie, położone w południowo-wschodniej części Polski, z pięknymi Bieszczadami, dużymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo malowniczy obszar. Nie brak na nim miejsc, które pod względem urokliwości turystycznej, niczym nie ustępują wielkim polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Z całą pewnością jednym z najistotniejszych zabytków, które trzeba zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- wielki zespół fortyfikacji warownych. Na początku XX wieku była trzecią największą twierdzą w Europie- potężniejsze były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, jako jedyna w historii wojen, była oblężona trzy razy. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po niej systematycznie traciła swoje znaczenie i popadała w ruinę. Obecnie to jeden z największych zabytków południowo-wschodniej Polski.

W Trzcinicy, niedaleko Jasła, jest muzeum, które znajduje się w jednej z najstarszych i najbardziej znaczących w Polsce osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Znajduje się tam także wielkie grodzisko z początków średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się ten teren, zajmuje powierzchnię ok 8 ha, na swoim terenie ułożonych jest ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy wjazdowe oraz 18 zrekonstruowanych domów.

Również warte zobaczenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany budynek sakralny z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podobnie w Haczowie znajduje się zabytkowy, drewniany kościół. Powstał z końcem XIV wieku i jest największym, oraz najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Jak kościół w Bliznem został wpisany na listę UNESCO.

Jak myślisz? Czy dane na opisywany wątek są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz tam wiele genialnych wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

auto

Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę duża ilość obiektów, które należy odwiedzić w Podkarpackim. Jak to wszystko zwiedzić, jeśli jest się turystą? Najwygodniej po prostu wynająć pojazd. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dobierze auto do naszych wymagań, odpowiednio duży by zmieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować majątku, jeśli przyjedziemy na weekend- dużo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Dobre auto możesz wypożyczyć tutaj.

Comments are closed.