Oferty first minute- co to zasadniczo jest, w jaki sposób z nich skorzystać, oraz czy warto?

Biura turystyczne z początkiem sezonu urlopowego atakują nas i kuszą z każdej strony atrakcyjnymi ofertami first minute. Przyzwyczailiśmy się już do kupowania last minute, rozumiemy dlaczego warto czasem wybrać taką ofertę- głównie dzięki niej zyskujemy tańszy wyjazd na wczasy, jednak kosztem komponowania najróżniejszych elementów wczasów- zwyczajnie bierzemy co pozostało. A decyzję należy podjąć szybko, bo czasem oferty last minute dotyczą wylotu w przeciągu kilku dni. Dobrze, a jak działają oferty first minute?

Oferta first minute czyli myśl o wszystkim dużo wcześniej.

eccoholiday

Oferty przedsezonowej sprzedaży wyjazdów za granicą mają w dzisiejszych czasach niemal wszystkie biura podróży. Ich podstawowym celem jest wcześniejsze zapisanie list podróżnych na wakacje w danym sezonie. Najprościej scharakteryzować jednym słowem ofertę tego typu jako przedsprzedaż. Najwcześniejsze oferty first minute pojawiają sięnawet już w grudniu. Sama opcja kupna wczasów wcześniej jest skierowana do osób, które mogą odpowiednio wcześniej zarezerwować termin urlopu oraz opłacić zaliczkę. Plusem takiego kupowania wczasów jest też to, że większość biur podróży w cenie takiej oferty zawiera już gwarancję niezmienności kosztów wyjazdu, czy też ubezpieczenie od zrezygnowania. Rezerwując wcześniej wakacje, możemy za nie zapłacić czasem nawet 40% mniej, niż kupując w szczycie sezonu. Im bliżej do początku sezonu, tym koszty first minute również idą w górę. Natomiast wciąż jest nam oferowany większy wybór terminów wczasów > szczegóły pod tym łączem www.stajniaiskra.pl oraz znacznie więcej hoteli. Uwagę korzystających z takiej formy rezerwowania klientów może zwrócić fakt, że wczesne wykupienie wyjazdu może oznaczać niepotwierdzone godziny wylotu tam i z powrotem. Są one potwierdzane najpóźniej 24 godziny przed odlotem. Jeżeli, przez zmianę dat samolotu, nasza wycieczka zmieni termin, mamy możliwość, bez żadnych kosztów zrezygnować z wylotu.

Zainteresował Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co znajdziesz w ofercie apartamenty szklarska, która odnosi się do podobnej tematyki.

Chorwacja - wakacje last minute

Autor: Gianni Cumbo
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem, jeżeli tylko możemy sobie pozwolić na wydanie pieniędzy na wakacje, chociaż częściowo, jeszcze w pierwszych miesiącach roku, możemy też odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie termin wolnego w pracy, a chcemy mieć większą swobodę przy wybieraniu hotelu, miejsca spędzenia wypoczynku, czy czasu wyjazdu/wylotu i przyjazdu/przylotu naszej wycieczki, to przede wszystkim dla nas, i naszych portfeli, stworzono ofertę first minute.

Comments are closed.