Parę niebanalnych pomysłów na wakacyjne dni, czyli w jakie zakątki kraju wysłać dzieci, żeby przeżyły fantastyczną przygodę

Z racji tego, że zbliżają się wakacje rodziciele myślą coraz mocniej o tym, gdzie wysłać swoją pociechę. Te najmłodsze dzieciaki dzionki wolne od nauki spędzają najczęściej na koloniach w rodzinnej miejscowości bądź wyjeżdżają na Mazury.

Spływ
Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei uczniowie szkół gimnazjalnych liczą na trochę bardziej wyszukane atrakcje. Na pewno jedną z nich mógłby być siedmiodniowy rejs żaglówką po mazurskich jeziorach. Warto jednak nie zapominać o tym, że nie tylko północ ojczyzny proponuje wyśmienity pobyt nad wodą. Podgórskie obszary najczęściej kojarzą się nam z jazdą na nartach bądź pieszymi wycieczkami na czarne szlaki.

Niektórzy nie pamiętają o tym, że tamtejsze rzeki są nie tylko siedliskiem pożywnych ryb, lecz także miejscem, gdzie można naprawdę spędzić miło wolny czas. I nie chodzi teraz o to, żeby całymi minutami gapić się w przepływającą wodę. Dla tych najbardziej energicznych osób miejscowi mieszkańcy oferują rozrywki z dreszczem emocji, czyli dla przykładu spływy pontonowe podobnie jak reprezentanci innych grup wiekowych, chcieliby przeżyć niezapomnianą przygodę. A znakomitą zabawę zapewnią przecież tak wspinaczki po górach, jak i atrakcje dostępne w ośrodkach wczasowych. Kto jednakże lubi sporty wodne i nie tylko od święta chodzi na pływalnię, ochoczo czas wolny od obowiązków służbowych przeznaczy na spędzenie wielu godzin nad wodą. I spływy pontonowe mogą być wspaniałym pomysłem na efektowne spożytkowanie urlopowego czasu.

Spływy przełomem Dunajca już od bardzo dawna bywają główną atrakcją Pienin. Chętnych jest tak dużo, że warto odpowiednio wcześniej zamówić bilet, aby później nie oczekiwać w kolejkach. I co najistotniejsze, w żadnym razie nie trzeba umieć pływać – każde przedsiębiorstwo organizujące spływy zarówno pontonowe, jak i kajakowe, bywa świetnie wyposażone również w kamizelki ratunkowe. A w podróż niezupełnie trzeba wybierać się tradycyjną łodzią.

Całkowicie bezpieczne oraz niezwykle pełne atrakcji stają się spływy pontonowe. Taką frajdę można np. zafundować dobrym przyjaciołom i ofiarować im w prezencie bilet na taką wspaniałą eskapadę. A oryginalny dar na pewno będzie źródłem niezapomnianych emocji. Być może nawet ci, którzy najczęściej unikają spędzania wakacyjnych dni nad wodą, zdecydują się wyjechać w Pieniny i pomieszkać tam chociaż przez dwa tygodnie.

Comments are closed.