Parkingi przy lotnisku na terenie Dolnego Śląska

Na lotniskach we Wrocławiu cały czas panuje okazały ruch, dlatego parkingi przy lotniskach są praktycznie niezbędne. Mnogość osób przyjeżdża na lotnisko taksówką bądź samochodem, brak miejsca do zaparkowania może być niewygodny. Parking przy lotnisku sprawia, że zdołamy bez problemu zaparkować auto i zręcznie oraz prędko dostać się na lotnisko. Poniektóre parkingi są trochę dalej, chociaż lotniska zapewniają wówczas darmowy transport z parkingu na lotnisko i odwrotnie.

Lotnisko
Autor: Dolapo Falola
Źródło: http://www.flickr.com
Na obszarze lotnisk na ogół mieści się kilka różnorodnych parkingów. Nim zostawimy auto na jednym z nich, musimy wiedzieć, jakie przepisy wiążą na danym parkingu. Niektóre są parkingami, na których nie wolno zostawiać samochodów. Służą wyłącznie do przykrótkiego zatrzymania się i odjechania.

Żeby zgłębić informacje na omawiany temat, to na początku poznaj pozostałe dane na to zagadnienie – wszystko przeczytaj w serwisie.

Niejeden parking przy lotnisku we Wrocławiu jest parkingiem krótkoterminowym, to znaczy, że możemy zatrzymać się na nim tylko na krótki okres, na przykład na 15 minut. Istnieją też parkingi długoterminowe, na których możemy zatrzymać się godzinę czy też więcej. Mnóstwo lotnisk posiada również parkingi ofiarowane tylko dla taksówek, w związku z tym na tego typu parkingach pewnie nie powinny parkować zwykłe samochody osobowe. Znaczące jest także to, aby zwrócić uwagę czy dany parking na lotnisku jest płatny lub bezpłatny.

Źródło: parking we Wrocławiu koło lotniska

Dzięki przestrzeganiu każdych zasad i norm, związanych z parkowaniem, bezsprzecznie na parkingu będzie panować schludność i porządek. Pomnijmy także o stosownym, zgodnym z przepisami sposobie parkowania. Nie parkujmy na miejscach ofiarowanych dla niepełnosprawnych, jeżeli nie przylegamy do tej grupy osób. Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych nieraz znajdują się bliżej lotniska, aby osoby te mogły prędzej i łatwiej na nie dotrzeć. Nie powinno się zajmować tych miejsc i utrudniać dotarcia jednostkom niepełnosprawnym. Zwracajmy też uwagę na drobiazgowe parkowanie – odkryj stronę -, aby nie zajmować innym miejsc parkingowych. Pamiętajmy, że dla jednego samochodu przeznaczone jest jedno miejsce parkingowe na lotnisku.

Comments are closed.