Categories

Archive

W jaki sposób przygotować się do podróży pieszej czy rowerem

Po zimnym, trudnym dla każdego okresie, jaki wymaga od nas dużej dozy wytrwałości, zwłaszcza na wschodzie kraju, wreszcie nadchodzi przyjemniejsza część roku. Na razie powoli, jednak już niedługo zacznie się sezon urlopowy. Jest dużo ludzi, którzy znajdują ogromną frajdę w spędzaniu wolnych dni poza miastem w czasie, który zapewnia brak tłumów i niezbyt gorącą pogodę. Ma to także inne korzyści – każdy biwak, każdy pensjonat oferujący noclegi w każdym rejonie Polski poszukuje wczasowiczów nie tylko w czasie wakacji, ale również na przestrzeni kwietnia, maja i początku czerwca – skutek jest taki, że proponują oni w takich dniach dużo ciekawsze opłaty niż w szczycie sezonu, gdy to nie wczasowicze wybierają pensjonat, ale właściciele pokoi wybierają klientów.

Read more ›

Categories

Wiosna nad Bałtykiem

Wiosna w tym roku jest mocno spóźniona, jednak nie oznacza to od razu, że lato okaze się zimne. Specjaliści przewidują, że latem będziemy radować się ciepłymi dniami. Z tej przyczyny warto w te lato udać się nad polskie morze. Jak na pewno wiecie, w tym rejonie Polski jest wiele kurortów. W tym tekście rekomendujemy Kołobrzeg. Pensjonaty tam są zwykle wygodne, a koszty są przyjazne dla turystów. Ta nadmorska miejscowość to dobry wybór dla wszystkich, którzy nienawidzą tłocznych kurortów, takich jak np. Rewal. Kołobrzeg to miejsce z bogatą historią, dlatego świetnie spędzą tam wakacje osoby, które zajmują się przeszłością i średniowieczną architekturą.

Read more ›

Categories

Dokąd pojechać na wakacje

Jakim sposobem zdecydować się idealny hotel czy dom, w sytuacji gdy wyjeżdżamy na wczasy? Przed takim dylematem stoją ludzie wyjeżdżający przykładowo na wybrzeże. Na co zwracać uwagę? Gdy idzie o hotele i pensjonaty zazwyczaj nie ma problemu – są usytuowane praktycznie na samej plaży, lecz jeśli chodzi o prywatne apartamenty Kołobrzeg może nas zaskoczyć ich lokalizacją, więc sprawdzajmy to uważnie.

Read more ›

Categories

W Górach Stołowych bez problemu znajdziemy komfortowe noclegi.

Góry Stołowe to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Polsce, w jakich możemy spędzić swoje wakacje. Sposobność obcowania z przyrodą to tylko jeden z rozlicznych atutów, które charakteryzowane góry posiadają. Jeśli wybieramy się na wakacje, zarówno w góry, jak i nad morze, niezwykle ważną sprawą jest przeważnie dla nas wyszukanie odpowiedniego miejsca aby przenocować. W Górach Stołowych wynajdziemy wyjątkowo obszerną bazę różnorakich miejsc, w jakich urlopowicz może przenocować. Mamy więc do czynienia z naprawdę dużym wyborem, pozostaje jedynie podjęcie decyzji, której nie będziemy żałować.

Read more ›

Categories