Categories

Archive

Dlaczego powinniśmy wybrać się na urlop nad Bałtyk?

Zbliżające się wakacje to zawsze gorący czas dla branży turystycznej. W Polsce nieustannie ulega ona coraz większemu rozwojowi, Polacy coraz chętniej zamiast lecieć za granicę decydują się na wypoczynek na ziemiach ojczystych. Niezwykle popularne kiedunki to rzecz jasna rejony polskich gór oraz Mazury, aczkolwiek najczęściej wybieraną destynacją od wielu lat pozostaje Morze Bałtyckie. Jest to rzecz jasna wywołane przez fakt, iż wielu z nas wakacje po prostu kojarzą się z nadmorskim krajobrazem i plażowaniem.

Read more ›

Categories

Czy nad bałtykiem ulokowane są kwatery, do których warto jeździć? A może kwatery Jantar?

Dość popularnym zaciszem do przebywania w trakcie wolnego czasu, zarówno dla rodaków, jak również obcokrajowców stało się polskie morze. Mimo faktu, że zagranicą woda jest krystalicznie czysta i niesamowicie gorąca, większość ludzi rozważa wyjazd w czasie wczasów nad polskim morzem.

Read more ›

Categories

W jaki sposób przygotować się do podróży pieszej czy rowerem

Po zimie, trudnym dla każdego okresie, który wymaga od ludzi dużej dozy cierpliwości, zwłaszcza na wschodzie Polski, wreszcie nadchodzi cieplejsza pora roku. Na razie powoli, ale już wkrótce zacznie się okres urlopowy. Jest masa ludzi, którzy odnajdują ogromną frajdę w spędzaniu urlopowych dni poza miastem w czasie, który zapewnia brak tłumów i niezbyt upalną pogodę. Ma to również inne korzyści – dowolny biwak, każdy pensjonat proponujący noclegi w dowolnym rejonie kraju poszukuje klientów nie tylko w czasie wakacji, lecz także na przełomie kwietnia, maja i początku czerwca – skutkuje to tym, że oferują oni w takich dniach znacznie niższe opłaty niż w szczycie sezonu, kiedy to nie klienci wybierają nocleg, ale pensjonaty dobierają sobie klientów.

Read more ›

Categories

W Górach Stołowych bez problemu znajdziemy komfortowe noclegi.

Góry Stołowe to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, w których możemy spędzić swoje urlopy. Sposobność obcowania z naturą to tylko jeden z rozlicznych atutów, które opisywane góry posiadają. Jeśli wybieramy się na wypoczynek, tak w góry, jak i nad jezioro, niezwykle ważną sprawą jest zazwyczaj dla nas znalezienie właściwego miejsca na nocleg. W Górach Stołowych zlokalizujemy szczególnie obszerną bazę różnych miejsc, w których urlopowicz może zanocować. Mamy więc do czynienia z prawdziwie dużym wyborem, pozostaje tylko podjęcie decyzji, której nie będziemy żałować.

Read more ›

Categories

Szukanie opłacalnego noclegu podczas podróży – na co musimy zwracać uwagę?

Podróże wiążą się z dużymi kosztami – mają na wpływ koszty biletów, wejściówki do najróżniejszych turystycznych atrakcji oraz w głównej mierze noclegi. Wielu turystów decyduje się więc na tańsze opcje noclegowe, aby zaoszczędzić nieco pieniędzy. Na co musimy jednakże zwrócić uwagę, wybierając hostel czy pensjonat?

Read more ›

Categories