Perspektywa jutra – ale nie do końca wiemy jak daleka

Jeżeli ktoś jest fanem filmowej trylogii Mad Max to na pewno gra borderlands zostanie z nim na dłużej. Zresztą tak jak przy każdym gracz, który lubi wyzwania. Tutaj bohaterów jest czterech, jednym z nich zostajemy my, musimy pokonać wrogów. Na planecie, gdzie ludzie muszą walczyć z dzikimi bestiami. To właśnie ludzie podsuwają nam zadania, które mają chronić ich przed nieobliczalnymi bestiami. Mamy do wyboru do walki różnego rodzaju broń. A najlepsze jest chyba fakt, że w ciągu gry, wraz z następnymi etapami zyskujemy kolejne umiejętności, a co za tym idzie jest nam łatwiej walczyć z bestiami.

Zestaw kinomaniaka

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki możliwości dołączenia do gry graczy w każdej chwili i do wyjścia jej, można naprawdę świetnie się bawić, bo nie tracimy żadnych łupów. Jeśli jednak gramy w pojedynkę, wtedy w ciężkich momentach możemy liczyć na NPC-e, którym musimy wydawać łatwe komendy i co ważne możemy wymieniać im broń. To nie do końca zwykła jatka, tu chodzi o coś więcej najważniejsza jest ochrona ludzkiego gatunku i walka o planetę, która chcą przejąć potwory. Nie można, więc podczas gry nie pamiętać o celu życia bohatera.

Tolkienowski świat w grze komputerowej

Ta gra to nowa jakość w świecie gier komputerowych. Nie można nazwać tej gry aniżeli mianem prawdziwego fenomenu.

Czy chcesz może poddać tę kwestię dalszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj serwis (https://galerialucznik.pl/), który omawia podobne tematy.

Gra śródziemie cień mordoru to akcja, która ma miejsce jeszcze przed tym, co ma miejsce w samym „Władcy Pierścieni”. Pgólnie w grze świat widzimy zza pleców postaci, tak jest ustawiona kamera. Główna postać to Talion, któremu najbliższych zabijają poplecznicy Saurona i który sam potem ginie w walce. Ale dzięki prastarym mocom Talion wraca do świata żywych jako upiór, by móc wziąć odwet na Sauronie i jego pobratymcach.

W grze dowiadujemy się jak powstały słynne pierścienie. Z czasem dochodzi do nas też, kto i dlaczego przywrócił na świat Taliona, a każda nasza decyzja, w sensie zachowania bohatera gry mają swoje skutki w dalszych rozgrywkach. Gra śródziemie cień mordoru to świetnie dopracowana fabuła. Nie ma tam żadnych dłużyzn akcji. Co interesujące, wszytskie postaci posiadają swoje własne umiejętności. Przeciwnicy są w stanie przewidzieć nasze zagrania, bo uczą się na tym, co wcześniej zauważyli. Mogą pałać do nas czystą nienawiścią albo choć nie przepadają za nami jakoś nas wesprzeć. Dzięki świetnej pracy grafików i ogółem osób, które maczały palce przy tworzeniu tej gry dostajemy idealnie odwzorowany świat tego, co można było ujrzeć w kinach w filmach na podstawie powieści Tolkiena.

Dzięki temu zanurzamy się w świat Mordoru, który pochłonie nas totalnie. Cała audiowizualna stron i łatwośćprostota sterowania bohaterem – upiorem, pozwala na prawdziwą przyjemność i ogromną satysfakcję z gry. Jeżeli, więc lubimy książki Tolkiena, oglądaliśmy kilka rady serię filmów o Władcy Pierścienia, to dobrze spróbować swoich sił w śródziemiu Mordoru. Na sto procent pozytywnie zaskoczeni. W dodatku zrozumiemy, że gry komputerowe wcale nie są czymś złym i naprawdę mogą okazać się genialnym sposobem na chwilę odpoczynku po ciężkim dniu.

Comments are closed.