Categories

Archive

Na wypoczynek w Pieniny! Dlaczego warto wybrać się na wakacje w to miejsce?

We współczesnych czasach Polacy coraz chętniej decydują się na spędzenie wakacji w obrębie kraju. Jest to związane przede wszystkim z silnym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Tworzonych jest coraz więcej ośrodków oraz różnego rodzaju atrakcji, które dają nam gwarancję że w danym miejscu na pewno nie będziemy się nudzić. Wzrasta także pewnego rodzaju świadomość związana z tym, iż nasze państwo jest pełne zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.

Read more ›

Categories

Pieniny – jeden z bardziej intrygujących regionów krajoznawczych Polski

Pieniny to pasmo górskie, które znajduje się w łańcuchu Karpat. Pieniny od południa graniczą z Magurą Spiską, zaś od północy z Beskidem Sądeckim i Gorcami. Na wschodzie rejon ten graniczy z Kotliną Orawsko-Nowatorską. Pieniny są regionem z obfitą fauną oraz florą, szata roślina w tym regionie jest bardzo zróżnicowana zaś wpływa na to w szczególności atmosfera, tworzywo wapienne, bliskość z Tatrami czy też morfologia.

Read more ›

Categories

Tanie oraz atrakcyjne noclegi w Pieninach dla każdego

Pieniny to bardzo malowniczy, nieraz odwiedzany rejon turystyczny, jaki ma sporo do zaoferowania.Doskonałe, niepowtarzalne widoki i krajobrazy, spore atrakcje turystyczne – to ledwo początek tego, co czeka nas w tym miejscu. W Pieninach agroturystyka jest ogromnie rozwinięta, dlatego turyści zdołają też liczyć na odkrycie okazałej bazy noclegowej. Do wyboru mamy hotele, motele, a także wygodne domki czy też nawet kwatery prywatne.

Read more ›

Categories