Categories

Archive

Tanie oraz atrakcyjne noclegi w Pieninach dla każdego

Pieniny to bardzo malowniczy, nieraz odwiedzany rejon turystyczny, jaki ma multum do zaoferowania.Wspaniałe, niepowtarzalne widoki i krajobrazy, spore atrakcje turystyczne – to ledwo początek tego, co oczekuje nas w tym miejscu. W Pieninach agroturystyka jest bardzo rozwinięta, w związku z tym turyści zdołają też liczyć na odnalezienie dużej bazy noclegowej. Do wyboru posiadamy hotele, motele, a także wygodne domki czy nawet kwatery prywatne.

Read more ›

Pieniny – jeden z bardziej intrygujących regionów krajoznawczych Polski

Pieniny to pasmo górzyste, jakie mieści się w łańcuchu Karpat. Pieniny od południa graniczą z Magurą Spiską, natomiast od północy z Beskidem Sądeckim oraz Gorcami. Na wschodzie rejon ten graniczy z Kotliną Orawsko-Nowatorską. Pieniny są regionem z obfitą fauną oraz florą, szata roślina w tym pasie jest niesłychanie zróżnicowana zaś wpływa na to między innymi klimat, tworzywo wapienne, sąsiedztwo z Tatrami czy też morfologia.

Read more ›

Na wypoczynek w Pieniny! Dlaczego warto wybrać się na wakacje w to miejsce?

W obecnych czasach Polacy coraz chętniej decydują się na spędzenie wakacji w obrębie kraju. Jest to związane przede wszystkim z dużym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Tworzonych jest coraz więcej ośrodków oraz różnego rodzaju atrakcji, które dają nam gwarancję iż w danym miejscu na pewno nie będziemy się nudzić. Wzrasta także pewnego rodzaju świadomość związana z tym, iż nasze państwo jest pełne zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.

Read more ›