Categories

Archive

Tanie oraz atrakcyjne noclegi w Pieninach dla każdego

Pieniny to nadzwyczaj malowniczy, częstokroć odwiedzany region turystyczny, który ma sporo do zaoferowania.Cudowne, niepowtarzalne widoki i krajobrazy, liczne atrakcje turystyczne – to zaledwie początek tego, co czeka nas w tym miejscu. W Pieninach agroturystyka jest niezmiernie rozwinięta, wobec tego turyści zdołają też liczyć na odnalezienie dużej bazy noclegowej. Do wyboru mamy hotele, motele, a także komfortowe domki albo nawet kwatery prywatne.

Read more ›

Categories

Na wypoczynek w Pieniny! Dlaczego warto wybrać się na wakacje w to miejsce?

W aktualnej chwili Polacy coraz chętniej postanawiają spędzić wakacje w obrębie kraju. Wiąże się to przede wszystkim z dużym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Tworzonych jest coraz więcej ośrodków oraz wszelkiego typu atrakcji, które dają nam gwarancję że w danym miejscu na pewno nie będziemy się nudzić. Wzrasta także pewnego rodzaju świadomość wynikająca tego, iż nasze państwo jest pełne zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.

Read more ›

Categories

Pieniny – jeden z bardziej intrygujących regionów krajoznawczych Polski

Pieniny to pasmo górzyste, które znajduje się w łańcuchu Karpat. Pieniny od południa graniczą z Magurą Spiską, a od północy z Beskidem Sądeckim i Gorcami. Na wschodzie rejon ten graniczy z Kotliną Orawsko-Nowatorską. Pieniny są regionem z obfitą fauną oraz florą, szata roślina w tym rejonie jest bardzo zróżnicowana zaś wpływa na to w szczególności atmosfera, podłoże wapienne, bliskość z Tatrami albo morfologia.

Read more ›

Categories