Categories

Archive

Na wypoczynek w Pieniny! Dlaczego warto wybrać się na wakacje w to miejsce?

Współcześnie Polacy coraz chętniej postanawiają spędzić wakacje w obrębie kraju. Jest to związane przede wszystkim z silnym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Tworzonych jest coraz więcej ośrodków oraz wszelkiego typu atrakcji, które gwarantują iż w danym miejscu z pewnością nie będziemy się nudzić. Rośnie też pewnego rodzaju świadomość wynikająca tego, iż nasz kraj jest pełen zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.

Read more ›

Categories

Tanie oraz atrakcyjne noclegi w Pieninach dla każdego

Pieniny to ogromnie malowniczy, częstokroć odwiedzany region turystyczny, jaki ma wiele do zaoferowania.Fenomenalne, niepowtarzalne widoki i krajobrazy, spore atrakcje turystyczne – to zaledwie start tego, co czeka nas w tym miejscu. W Pieninach agroturystyka jest ogromnie rozwinięta, wobec tego turyści zdołają też liczyć na odnalezienie szerokiej bazy noclegowej. Do wyboru posiadamy hotele, motele, a także komfortowe domki albo nawet kwatery prywatne.

Read more ›

Categories

Pieniny – jeden z bardziej intrygujących regionów krajoznawczych Polski

Pieniny to pasmo górskie, które znajduje się w łańcuchu Karpat. Pieniny od południa graniczą z Magurą Spiską, zaś od północy z Beskidem Sądeckim i Gorcami. Na wschodzie rejon ten graniczy z Kotliną Orawsko-Nowatorską. Pieniny są regionem z obfitą fauną oraz florą, szata roślina w tym regionie jest bardzo zróżnicowana zaś wpływa na to w szczególności atmosfera, tworzywo wapienne, bliskość z Tatrami czy też morfologia.

Read more ›

Categories