PIT podliczany w sieci internetowej oraz portal podatkowy – a więc, podliczenie PIT dwa tysiące szesnaście / dwa tysiące siedemnaście

Chcesz w tym roczku podliczyć się z PIT-u onilne? Opowiemy Ci, w jaki sposób to wygląda! A może rozmyślasz nad tym, co to jest dokładnie portal podatkowy i co wewnątrz siebie zawiera? To wszystko i jeszcze więcej wynajdziesz w środku naszego nowiutkiego felietonu!

rachunki

Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz nowy artykuł rozpoczniemy od pytanka: Czym dokładnie bywa portal podatkowy? W króciutkim wyjaśnieniu jest to nowiutki projekt ministerstwa finansów, którego zadaniem jest wspierać nasze osoby (podatników) w wypełnianiu wszelkiego typu obowiązków podatkowych – o pitach.

Ogólnie ów portal bywa częścią serwisu Ministerstwa Finansów i składa się na podwójne części: ogólnodostępną, oraz po zalogowaniu (a więc tak przezywane Konto Podatnika). W naszym felietonie jednakże nie skupimy się na tym, tylko na deklaracji PIT, która to mamy możliwość wypełnić onilne!

Wypełnianie pit online jest bardzo prostym procesem, którego to możemy wykonać nawet w parę minutek. Po załadowaniu programiku, należy postępować według instrukcji, a więc: odpowiadamy na pytanka (na przykład w jaki sposób chcemy się po rozliczać, czy też choćby do jakiego typu urzędu skarbowego chcemy złożyć zeznanie), w kolejnym punkcie określamy typy przychodu, jakie to mamy w posiadaniu odliczenia oraz tak w dalszym ciągu.

rozwiązania biznesowe

Autor: Timo Elliott
Źródło: http://www.flickr.com

Później naszym zadankiem bywa po uzupełniać dane z PIT-11 dostarczonym poprzez szefa (lub szefów). Każda rzecz jest zależna od kreatora, w którym wypełniamy deklarację. Niektóre dają możliwość na skakanie między wpisywanymi informacjami – dlatego nim wyślesz deklarację poprzez ów programik, on poinformuje Ciebie o zapomnianych krokach oraz przypomni Ci o nich. Dlatego nie obawiaj się i zacznij wypełniać deklaracje PIT online – wszystko o pitach!

Comments are closed.