Categories

Archive

Gry planszowe mają niespotykaną magię, w związku z tym, jeszcze „nie wymarły” jak dinozaury

Rozrywka to jedna z najsympatyczniejszych form aktywności człowieka w każdym wieku. Czasami potrzeba do niej przedmiotów, a niekiedy wystarcza tylko twórczość. Zabawa dzieci może przybierać różne formy: dowolnej aktywności, odtwarzania epizodów, śpiewania, tańca, rysowania, muzykowania. Dzieci mogą również uprzyjemniać sobie czas układając puzzle, bawiąc się lalkami, tworząc z klocków czy też grając przy pomocy gier karcianych.

Read more ›

Categories

Zdawać by się mogło, że w erze dostępnych wszędzie tabletów i komputerów taki relikt przeszłości jak planszówki nie ma racji bytu

Rzeczywiście w którejś chwili cały świat zachłysnął się nowoczesnymi gadżetami, symbolem rozrywki stał się monitor laptopa albo komputera. Ludzie grali albo samotnie, albo w sieci, z innymi osobami, lecz nadal było to spędzanie czasu przed komputerem. Szczególnie przodowali w tym nastolatkowie, którzy zawsze byli na czasie z nowinkami technologicznymi. I przy tego typu zachowaniach było niemal pewne, że wspólne spędzanie wolnych chwil z przyjaciółmi lub rodziną przy dobrej grze planszowej zaginie zupełnie, że ludzie będą całą swoją rozrywkę opierać o najnowsze urządzenia elektroniczne.

Read more ›

Categories

Ciągle sięgamy po wielkowe gry

Dziś bardzo istotną rolę w naszym życiu spełniają komputery. Nie tylko dzięki nim mamy możliwość wykonywać swoją pracę, nie tylko pozwalają nam się błyskawicznie komunikować z kontrahentami, którzy są dużo kilometrów od nas, lecz również dają nam możliwość zabawy. Przeróżne serwisy społecznościowe, portale serwujące przeróżne dane, a do tego wszystkiego, mamy jeszcze szansę grania w przeróżne gry, które lub są już na naszym komputerze, lub możemy je dokupić. Mimo wszystko niesamowite w tym wszystkim jest to, iż mimo wszystko tak zwane planszówki radują się ciągle wspaniałym zainteresowaniem.

Read more ›

Categories