Plecak: niezbędne wyposażenie każdego turysty , który uda się na górski szlak

Wśród stworzonych z myślą o górskich wędrówkach akcesoriów plecak jest jednym naprawdę ważnych. Wyprawy w góry to rzecz jasna konieczność posiadania nie tylko plecaka, ale w przeważającej liczbie przypadków także różnego rodzaju akcesoriów, które są wymagane przy biwaku na górskim szlaku. Jakie akcesoria są nam przydatne poza plecakiem? Jak kupować plecak?W sklepach z wyposażeniem turystycznym znajdziemy ogromny wybór plecaków. Są wśród nich nie tylko mające malutkie rozmiary miejskie plecaki Wolfgang, ale także jednokomorowe plecaki turystyczne oraz plecaki Wolfgang, których objętość jest o wiele większa , a tym samym wynosi od czterdziestu do nawet sześćdziesięciu pięciu litrów. Jakiego rodzaju plecak wz 93 wybierzemy zależy więc głównie od tego, w jakim celu będziemy go wykorzystywać. Jeśli planujemy trwający kilka czy kilkanaście dni trekking, będziemy potrzebowali dużego plecaka, w którym zmieści się nie tylko odzież na zmianę, ale także namiot, śpiwór i naczynia kuchenne (dowiedź się więcej). W czasie trwającej kilka lub kilkanaście dni wyprawy o charakterze trekkingowym wyjątkowo przydatna jest menażka.
menażka
Autor: Jean Synodinos
Źródło: http://www.flickr.com

Znana dzisiaj menażka w minimalnym stopniu przypomina swoje poprzedniczki sprzed kilkudziesięciu lat. Bez wątpienia zmienił się materiał, z którego menażki się robi.

Ta oryginalna wiadomość także publikuje wciągające materiały na opisywany tu temat. Jeśli zatem Cię on ciekawi – nie ociągaj się i przeczytaj to!

Tradycyjne aluminiowe menażki już dawno zastąpiono menażkami robionymi z aluminium anodowanego bądź menażkami wyprodukowanymi z tytanu. Są więc nie tylko odporne na działanie czasu, ale przede wszystkim zaskakująco lekkie, co jest naprawdę ważną cechą, kiedy wybieramy się na trwający kilkanaście dni trekking.

Kupując plecak, zwracamy głównie uwagę na jego pojemność. W wielu przypadkach jednak zapominamy, że znacząca jest również ilość bocznych kieszeni. W przydatnych bocznych kieszeniach pomieści się niemało potrzebnych podczas wędrówki drobiazgów: mapa, lekka przeciwdeszczowa kurtka , a nawet karimata. Dostępne są także modele plecaków wyposażone w dodatkowe pętle, troki i taśmy kompresyjne. Dzięki nim możliwe jest zamocowanie na zewnątrz plecaka wymagane podczas wędrówek namiotu, nart bądź czekana – sprawdź menażki. Cechą typową sprzedawanych aktualnie plecaków jest znajdujący się wewnątrz stelaż oraz lekka waga. Oferowane modele – miejskie, turystyczne oraz trekkingowe – są też niezwykle funkcjonalne.

Comments are closed.