Categories

Archive

Jesienią w góry

Jesień to pora, która świetnie nadaje się na różnego rodzaju wędrówki. Nie jest już tak upalnie jak latem, a zarazem cały czas utrzymuje się dość wysoka temperatura. Ponadto widoki jesienią są tym bardziej malownicze, ze względu na wielobarwne spadające liście. W porze jesiennej także światło słońca ma charakterystyczną ciepłą barwę. W ten sposób także zdjęcia wykonane w okresie jesiennym bywają bardzo udane.

Read more ›

Może to banał, ale życie jest tylko jedno, więc trzeba przeżyć je doskonałe

Pragniesz zrobić coś odmiennego, coś niekonwencjonalnego, co mógłbyś wspominać do końca życia. Dużo z nas o tym marzy, ale brakuje nam odwagi albo czasu. Nasz życie też jest uwarunkowane różnymi obowiązkami, z których musimy się wywiązać. Praca, rodzina, konieczności dorosłego życia. Niektórzy z nas jednak mogą zdecydować się na pewien krok, który na zawsze może odmienić ich życie. Do tego właściwie pasuje jedno znaczenie – podróż życia.

Read more ›

Wyjazd na łono natury – w jaki sposób się do niego stosowanie przygotować i co trzeba koniecznie ze sobą zabrać?

Podróżowanie rozszerza ludzkie horyzonty, więc tym samym w miarę możliwości wskazane jest starać się wyjeżdżać naprawdę jak najwięcej. Oczywiście, każdą podróż trzeba dość dokładnie zorganizować, nie tylko jeśli chodzi o cel, ale głównie ekwipunek, który może okazać się nieodzowny.

Read more ›

W jaki sposób przygotować się do wypadu na wypad do lasu? Co ze sobą wziąć?

Chcielibyśmy zrobić dziecku wyjątkową niespodziankę. Inną niż jakiś klasyczny prezent, lub bilet do kina. To ma być coś ekscytującego i innego aniżeli dotychczas? Zróbmy wypad na biwak. W taki sposób spędzimy z naszą pociechą czas, pooddychamy świeżym powietrzem na łonie natury, aktywnie spędzimy parę dni oraz odpoczniemy od zabieganego miasta. Jak przygotować się do takiej wyprawy? Read more ›

Co warto mieć ze sobą na biwak?

Wyprawy z plecakiem, to od wielu lat bardzo popularna opcja spędzania wolnego czasu. Turyści którzy preferują taki sposób urlopowania, to bardzo często zapaleńcy, którzy za żadne skarby nie zastąpiliby swojego namiotu na najbardziej ekskluzywny pałac. Biwakowanie ma swój specyficzny urok, należy jednak pamiętać, że prawidłowo dobrany sprzęt turystyczny a także bardzo dobry sprzęt sportowy, to podstawa udanej eskapady.

Read more ›

Najlepsza jest aktywność, gdy wyruszamy w nieznane. W jaki sposób się przygotować na prawdziwie górską wyprawę?

Jakiego rodzaju aktywność jest najlepsza gdy mamy wolne? Dla każdego zapewne coś innego, jednak nie mamy wątpliwości, że nasze aktywności w wolnym czasie stają się do siebie podobne. Nie licząc oryginalnych i być może nawet nietuzinkowych pomysłów na spędzenie takiego czasu, zdobywamy pewne sposoby, jak sobie zagospodarować taki czas. Należy pomyśleć o nim jako o inwestycji w nasze lepsze samopoczucie, w coś dzięki czemu będziemy bardziej zmotywowani i chętni do nowych wyzwań. Na taki tytuł z pewnością zasłuży aktywność fizyczna.

Read more ›

Jeśli wybieramy się w daleką wędrówkę to na pewno przyczynią nam się fachowe naczynia turystyczne

Niewątpliwie nie tylko współcześnie, ale również w wszelkiej epoce w naszej historii podróżowanie przynależało do jednej z najważniejszych spraw, które każdy człowiek może czynić. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ wyjątkowo ciężko przytoczyć wszystkie korzyści, które płyną z podróżowania i przemieszczania się. Read more ›

Każdy pasjonat podróżowania wie, jak istotne jest odpowiednie osprzętowanie wykorzystywane do bezpiecznej wędrówki w zmiennych warunkach atmosferycznych

Niezależnie od miejsca docelowego, wszystkie osoby, które uwielbiają podróże, posiadają świadomość tego, że są one powiązane z kosztami odnoszącymi się do wyboru kilku akcesoriów, jakie nieodzownie wiążą się z życiem na przysłowiowych walizkach. Plecak lub namiot to konieczne minimum. Jeżeli punkt naszej wyprawy jest ustalony, sami z łatwością możemy domyślić się, a najlepiej sprawdzić, czego tak naprawdę domagają się warunki panujące w danym miejscu.

Read more ›

Witaj przygodo!

Przygoda, ach przygoda! Zbliża się lato, a razem z nim okres urlopowych wyjazdów. Nie każdej osobie pasuje spędzanie następnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla takich ludzi świetną alternatywą będzie choćby wyjazd na biwak nad jezioro, albo w odległy zakątek gór. Można też wybrać się za granicę, po prostu przed siebie. Jeśli chcemy urlop spędzić aktywnie i ciekawie zdecydujmy się na tego rodzaju przygodę.

Read more ›

W sytuacji, jeżeli zamierzasz spędzić urlop na obozie w lesie albo w górach, powinieneś się do tego odpowiednio przyszykować

Coraz liczniejsza grupa osób decyduje się spędzać czas na świeżym powietrzu, planując sobie odpoczynek. Uczestniczą w różnych obozach oraz zlotach, na których spotykają się miłośnicy rozrywek outdoorowych. Powinno się pomyśleć o tym, że do takich spotkań i wypraw trzeba się właściwie przyszykować, w równym stopniu pod kątem odzieży, jak też akcesoriów. Wszystko co w tego rodzaju wyprawach okazuje się konieczne, odnajdziemy w sklepach z militariami, jak również w niektórych sklepikach sportowych.

Read more ›

W jaki sposób przygotować się do wypadu w góry

Jeśli zamierzasz w wakacje przemierzać szczyty górskie warto pamiętać o kilku głównych regułach działania w czasie pobytu w górach. Taka eskapada wymaga należytego przygotowania tak pod względem logistycznym, jak i sprzętowym. Poniżej kilka porad co zrobić, ażeby twój pobyt w górach kojarzył się jedynie z przyjemnymi przeżyciami i wspomnieniami. Read more ›