Categories

Archive

Co warto mieć ze sobą na biwak?

Wyprawy z plecakiem, to od wielu lat niezwykle lubiana forma spędzania wolnego czasu. Turyści którzy preferują ten sposób urlopowania, to bardzo często entuzjaści, którzy za żadne skarby nie zastąpiliby swojego namiotu na najbardziej luksusowy pałac. Wypoczynek pod namiotem ma swój specyficzny urok, pamiętajmy jednak, że prawidłowo dobrany sprzęt turystyczny oraz bardzo dobry sprzęt sportowy, to podstawa udanej eskapady.

Read more ›

Categories

Jesienią w góry

Jesień jest porą, która świetnie nadaje się na rozmaite wycieczki. Nie jest już tak upalnie jak latem, a zarazem stale występuje dość wysoka temperatura. Oprócz tego widoki jesienią są szczególnie malownicze, z uwagi na wielobarwne opadające liście. W porze jesiennej również światło słoneczne ma specyficzną ciepłą barwę. W ten sposób również fotografie zrobione jesienią mogą być bardzo udane.

Read more ›

Categories

Wyjazd na łono natury – w jaki sposób się do niego stosowanie przygotować i co trzeba koniecznie ze sobą zabrać?

Podróżowanie poszerza ludzkie horyzonty, toteż w miarę możliwości warto starać się wyjeżdżać rzeczywiście jak najczęściej. Naturalnie, każdą podróż trzeba dość dokładnie zaplanować, nie tylko jeżeli chodzi o cel, ale przede wszystkim ekwipunek, który może okazać się przydatny.

Read more ›

Categories

Może to banał, ale życie jest tylko jedno, więc trzeba przeżyć je doskonałe

Chciałbyś zrobić coś odmiennego, coś zupełnie nowego, co miałbyś szansę wspominać do końca życia. Większość z nas o tym marzy, ale brakuje nam odwagi lub czasu. Nasze życie też jest warunkowane różnymi obowiązkami, z których musimy się wywiązywać. Praca, rodzina, konieczności dorosłego życia. Niektórzy z nas jednakże decydują się na pewien krok, który na zawsze może odmienić ich życie. Do tego w sumie pasuje jedno określenie – podróż życia.

Read more ›

Categories

Każdy pasjonat podróżowania wie, jak istotne jest odpowiednie osprzętowanie wykorzystywane do bezpiecznej wędrówki w zmiennych warunkach atmosferycznych

Bez względu na miejsce docelowe, wszystkie osoby, które uwielbiają podróżowanie, posiadają świadomość tego, iż są one powiązane z wydatkami dotyczącymi wybrania paru akcesoriów, które nieodzownie związane są z życiem na przysłowiowych walizkach. Plecak czy namiot to absolutne minimum. Jeśli punkt naszej podróży jest wyznaczony, sami z łatwością możemy zorientować się, a najlepiej sprawdzić, czego dokładnie domagają się warunki panujące w konkretnym miejscu.

Read more ›

Categories