Categories

Archive

Jesienią w góry

Jesień to pora, która doskonale nadaje się na rozmaite wędrówki. Nie ma już takich upałów jak w lecie, a przy tym stale panuje dość wysoka temperatura. Poza tym krajobrazy jesienią są tym bardziej efektowne, ze względu na wielobarwne spadające liście. W porze jesiennej także światło słońca ma specyficzną ciepłą barwę. Dzięki temu również fotografie wykonane w okresie jesiennym mogą być bardzo udane.

Read more ›

Categories

Najlepsza jest aktywność, gdy wyruszamy w nieznane. W jaki sposób się przygotować na prawdziwie górską wyprawę?

Jakiego typu aktywność jest najlepsza na wolny czas? Dla każdego na pewno coś innego, jednak nie posiadamy wątpliwości, że nasze działania w wolnym czasie są do siebie podobne. Nie licząc oryginalnych i być może nawet nowatorskich idei na spędzenie takiego czasu, mamy określone sposoby, jak sobie poukładać taki czas. Trzeba myśleć o nim jako o zainwestowaniu w nasze doskonałe samopoczucie, w coś dzięki czemu możemy być bardziej zmobilizowani i chętni do ciekawych wyzwań. Na taki tytuł na pewno zasługuje aktywność fizyczna.

Read more ›

Categories

Co warto mieć ze sobą na biwak?

Wyprawy w nieznane, to od wielu lat bardzo uznana opcja spędzania wolnego czasu. Turyści którzy preferują ten sposób urlopowania, to najczęściej pasjonaci, którzy za nic w świecie nie zastąpiliby swojego namiotu na najbardziej elitarny pałac. Biwakowanie ma swój swoisty urok, pamiętajmy jednak, że dobrze dobrany sprzęt turystyczny oraz bardzo dobry sprzęt sportowy, to podstawa udanej wyprawy.

Read more ›

Categories

Wakacyjne wyposażenie na górskie wycieczki

O ile planujesz aktywne wakacje pełne wędrówek i doświadczeń, musisz bezdyskusyjnie przed urlopem odwiedzić dobry sklep górski. Co w takim przybytku warto zakupić? Po pierwsze, mocne obuwie – to fundament górskich wycieczek. Bez właściwego obuwia nie powinieneś w ogóle wychodzić na niełatwy teren.

Read more ›

Categories

Jeśli wybieramy się w daleką wędrówkę to na pewno przyczynią nam się fachowe naczynia turystyczne

Niewątpliwie nie tylko na obecną chwilę, ale też w wszelkiej epoce w naszej historii podróżowanie należało do jednej z najważniejszych rzeczy, które każdy człowiek może wykonywać. Nie ma się z jakiego powodu dziwić, ponieważ bardzo ciężko wymienić wszystkie korzyści, które płyną z podróżowania i przemieszczania się. Read more ›

Categories