Categories

Archive

Najlepsza jest aktywność, gdy wyruszamy w nieznane. W jaki sposób się przygotować na prawdziwie górską wyprawę?

Jakiego typu aktywność jest najlepsza na wolny czas? Dla każdego na pewno coś innego, jednak nie posiadamy wątpliwości, że nasze działania w wolnym czasie są do siebie podobne. Nie licząc oryginalnych i być może nawet nowatorskich idei na spędzenie takiego czasu, mamy określone sposoby, jak sobie poukładać taki czas. Trzeba myśleć o nim jako o zainwestowaniu w nasze doskonałe samopoczucie, w coś dzięki czemu możemy być bardziej zmobilizowani i chętni do ciekawych wyzwań. Na taki tytuł na pewno zasługuje aktywność fizyczna.

Read more ›

Categories

Co warto mieć ze sobą na biwak?

Wyprawy w nieznane, to od wielu lat bardzo uznana opcja spędzania wolnego czasu. Turyści którzy preferują ten sposób urlopowania, to najczęściej pasjonaci, którzy za nic w świecie nie zastąpiliby swojego namiotu na najbardziej elitarny pałac. Biwakowanie ma swój swoisty urok, pamiętajmy jednak, że dobrze dobrany sprzęt turystyczny oraz bardzo dobry sprzęt sportowy, to podstawa udanej wyprawy.

Read more ›

Categories

Wakacyjne wyposażenie na górskie wycieczki

O ile planujesz aktywne wakacje pełne wędrówek i doświadczeń, musisz bezdyskusyjnie przed urlopem odwiedzić dobry sklep górski. Co w takim przybytku warto zakupić? Po pierwsze, mocne obuwie – to fundament górskich wycieczek. Bez właściwego obuwia nie powinieneś w ogóle wychodzić na niełatwy teren.

Read more ›

Categories

Jeśli wybieramy się w daleką wędrówkę to na pewno przyczynią nam się fachowe naczynia turystyczne

Niewątpliwie nie tylko na obecną chwilę, ale też w wszelkiej epoce w naszej historii podróżowanie należało do jednej z najważniejszych rzeczy, które każdy człowiek może wykonywać. Nie ma się z jakiego powodu dziwić, ponieważ bardzo ciężko wymienić wszystkie korzyści, które płyną z podróżowania i przemieszczania się. Read more ›

Categories

Jesienią w góry

Jesień to pora, która doskonale nadaje się na różnego rodzaju wędrówki. Nie ma już takich upałów jak w lecie, a przy tym stale jest dość wysoka temperatura. Ponadto widoki jesienne są szczególnie efektowne, z uwagi na wielobarwne spadające liście. W czasie jesieni także światło słoneczne ma specyficzną ciepłą barwę. W ten sposób także zdjęcia wykonane w okresie jesiennym mogą być lepsze.

Read more ›

Categories